Było gorąco, ale BM Slam Stal obroniła swoją serię

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski wygrali swój dziesiąty kolejny mecz w PLK. W czwartej kwarcie AZS Koszalin co prawda prowadził różnicą pięciu oczek, ale ostatecznie przegrał 74:79.

Krzysztof Kaczmarczyk

Stal jest twarda, ma charakter, doświadczenie i... dziesiątą wygraną z rzędu. W Koszalinie łatwo nie było, ale w kluczowych momentach podopieczni Emila Rajkovicia zrobili swoje. Seria 11:0 w kryzysowym momencie zrobiła swoje i pozwoliła ostrowianom cieszyć się z kolejnego sukcesu.

Spotkanie w Koszalinie od początku było niesamowicie wyrównane. Pięć punktów przewagi - to największa, jaką udało się uzyskać jakiejkolwiek z drużyn w pierwszych trzech kwartach.

To właśnie goście prowadzili 56:51 w 27 minucie. AZS zdołał się jednak odbić i w 33 minucie po celnym rzucie wolnym Daniela Walla to koszalinianie prowadzili 63:58. W tym momencie ostrowianie zadali jednak decydujący cios.

Skuteczne akcje Aarona Johnsona, trójka Łukasza Majewskiego czy podkoszowa dominacja Shawna Kinga sprawiły, że "Stalówka" zaliczyła serię 11:0 i objęła prowadzenie 69:63.

Ten fragment rozbił Akademików. Co prawda w końcówce meczu zza łuku trafili Jakub Zalewski i Curtis Millage, ale losów spotkania odwrócić się już nie udało.

10 zwycięstwo rodziło się w bólach. Ostrowianom kompletnie nie siedziała trójka - trafili zaledwie 3 z 16 prób zza łuku. Przegrali też walkę na deskach, jednak w końcówce to oni wykończyli najważniejsze akcje, a w defensywie na chwilę "wyłączyli" rywala. To dało sukces.

W ekipie gospodarzy 18 punktów - najwięcej - uzyskał Millage, który to w ostatnim sezonie prowadził do wygranych BM Slam Stal.

AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:79 (23:24, 20:22, 13:12, 18:21)

AZS: Curtis Millage 18, Remon Nelson 15, Darrell Harris 8 (10 zb), Daniel Wall 7, Jakub Zalewski 7, Kenny Manigault 6, Piotr Stelmach 6, Kevin Johnson 5, Igor Wadowski 2.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 19, Shawn King 15 (14 zb), Marc Carter 12, Szymon Szewczyk 10, Łukasz Majewski 10, Tomasz Ochońko 4, Mateusz Kostrzewski 4, Kamil Chanas 2, Christo Nikołow 2, Robert Tomaszek 1.

Czym BM Slam Stal zakończy rundę zasadniczą PLK w trójce?