Nowa, stara miotła nie odmieniła Astorii

W spotkaniu I ligi w Krakowie beniaminek KS AGH pokonał pewnie Astorię Bydgoszcz 91:83 w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Stanisław Grabowski
Maciej Maj w barwach AGH Kraków WP SportoweFakty / Maciej Maj w barwach AGH Kraków
Mecz XXIX kolejki w Krakowie rozgrywany był falami. Początkowo spotkanie lepiej rozpoczęli goście prowadzeni znów przez Konrada Kaźmierczyka, którzy prowadzili 16:12. Wtedy też nastąpiła seria KS AGH Kraków 14:0. Brylował w tym okresie gry podkoszowy zawodnik miejscowych Maciej Maj. Ustawiło to losy pierwszej kwarty, po której wynik ostatecznie brzmiał 26:18.

Dla odmiany drugie dziesięć minut to lepsza gra Enea Astorii Bydgoszcz (27:18) co pozwoliło im do przerwy prowadzić 45:44. Jeśli ktoś myślał, że przyjezdni będą po zmianie stron grać tak dalej dobrze byli w błędzie. Wspomniany wcześniej Maj (15 punktów) plus Bartosz Wróbel i Artur Włodarczyk (odpowiedni 18 i 21 "oczek") włączyli piąty bieg i wygrali wysoko tą kwartę 26:13. Do tego bardzo dobrą zmianę dał rezerwowy Rafał Zgłobicki (12 punktów), a Jakub Krawczyk zapisał na swoim koncie aż 10 asyst. Czwarta kwarta to już kontrolowanie boiskowych wydarzeń przez AGH i ostateczny sukces w wymiarze 91:83.

Co warte podkreślenia w szeregach miejscowych w tym spotkaniu nie wystąpili kontuzjowani: Damian Kalinowski, Iwan Wasyl i Marek Szumełda-Krzycki (ten ostatni był w składzie meczowym).

KS AGH Kraków - Astoria Bydgoszcz 91:83 (26:18, 18:27, 26:13, 21:25)

AGH: Włodarczyk 21, Wróbel 18, Maj 15, Zgłobicki 12, Zych 8, Podworski 7, Krawczyk 5 (10 asyst), Koperski 3, Borówka 2.

Astoria: Bierwagen 20, Czyżnielewski 14, Gospodarek 13, Szyttenholm 12, Paul 9, Fatz 8, Dąbek 4, Motel 2, Kreftt 1, Laydych 0.