Radość w BM Slam Stali - rekord klubowy wyrównany

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu odniosła ekipa BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Drużynie udało się wyrównać klubowy rekord, który został ustanowiony jeszcze za czasów Andrzeja Kowalczyka (sezon 1999/2000).

Karol Wasiek
Koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski / Na zdjęciu: Koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Dziesiąte zwycięstwo z rzędu rodziło się jednak w sporych bólach. Zespół AZS-u Koszalin postawił się ekipie prowadzonej przez Emila Rajkovicia - jeszcze na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili różnicą pięciu punktów (63:58). To oni mieli inicjatywę. Wydawało się, że koszalinianie dadzą nieco radości swoim kibiców.

Do głosu doszli jednak goście z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ciągu trzech minut zanotowali serię punktową 11:0. Swoje zrobili: Aaron Johnson, Shawn King i Łukasz Majewski.

W końcówce AZS walczył ambitnie, ale wygrana ostatecznie powędrowała w ręce koszykarzy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, którzy tym samym wyrównali klubowy rekord.

Przypomnijmy, że został on ustanowiony jeszcze za czasów Andrzeja Kowalczyka. Było to w sezonie 1999/2000. Wtedy to zwycięską serię rozpoczął mecz z Hoop Pekaesem Pruszków w 16. kolejce. Po dziesięciu kolejnych wygranych zespół Wega Stal został zatrzymany we Wrocławiu, przegrywając ze Śląskiem 60:71.

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zbliżył się także do rekordu tego sezonu, który należy do Polskiego Cukru. Torunianie wygrali trzynaście meczów z rzędu.

Czy BM Slam Stal zdobędzie medal w tym sezonie?