Świetny Michalak dał wygraną na trudnym terenie. "Wydawało się, że jest już po meczu"

Czwarta kwarta meczu TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec należała do Michała Michalaka. Reprezentant Polski zdobył osiem ostatnich punktów w spotkaniu i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo - 68:64.

Karol Wasiek
PAP / Tytus Żmijewski
Przez ponad 32 minuty spotkanie toczyło się pod dyktando TBV Startu Lublin, który osiągnął nawet 19-punktową przewagę. Wydawało się, że podopieczni Davida Dedka spokojnie dowiozą prowadzenie do samego końca.

Jednak od stanu 62:46 coś zacięło się w lubelskiej maszynie. Gospodarze nie potrafili oddać celnego rzutu - punktowali za to zgorzelczanie, którzy stopniowo odrabiali straty. Zdobyli 12 punktów z rzędu, doprowadzając tym samym do nerwowej końcówki.

W głównej mierze to zasługa trzech koszykarzy: Tweety'ego Cartera, Denisa Ikovleva i Michała Michalaka. Ten tercet uzyskał aż 21 z 24 "oczek" całej drużyny w czwartej kwarcie.

Na chwilę zatrzymajmy się przy reprezentancie Polski, który w końcówce praktycznie się nie mylił. Wziął ciężar odpowiedzialności za wynik zespołu na swoje barki. Zdobył osiem ostatnich punktów, dwukrotnie trafiając z dystansu. - Michał trafił ważne rzuty - chwali swojego podopiecznego Mathias Fischer.

Polak cieszy się z wygranej, ale nie ukrywa, że w pewnym momencie zwątpił w zwycięstwo. - Taka jest specyfika naszej drużyny. Nie trafiamy przez pewną część meczu, a później bierzemy się w garść i gonimy rywali. Wydaje się, że wszystko jest już stracone, a nam udaje się odwrócić losy spotkania. W Lublinie wydawało się, że jest już po meczu, ale stopniowo odrabialiśmy straty i w końcu wygraliśmy - podkreśla.

Michał Michalak w całym spotkaniu zdobył 18 punktów i miał siedem zbiórek.

Czy Michał Michalak pojedzie na tegoroczny EuroBasket?