Rosa nadal w gazie! AZS bez szans w Radomiu

Rosa Radom dzięki kanonadzie trójek w pierwszej połowie odskoczyła AZS Koszalin i pewnie pokonała Akademików 85:68. Wicemistrzowie Polski są coraz bliżej najlepszej czwórki PLK.

Jacek Konsek
drużyna Rosy Radom WP SportoweFakty / Na zdjęciu: drużyna Rosy Radom

Rosa Radom w pełni zrewanżowała się Akademikom z Koszalina za porażkę z października 62:63. W sobotni wieczór wicemistrzowie Polski pokazali swą wyższość już na początku drugiej kwarty - rozpoczęli tę część serią 11:2, zasypując rywali kanonadą trójek.

Do przerwy Rosa pewnie prowadziła, w pewnym momencie różnicą nawet 16 punktów, trafiając osiem rzutów trzypunktowych. Bezbłędny w tym elemencie był Filip Zegzuła (3/3), który przed przerwą miał już na swoim koncie 11 punktów.

Po przerwie przewaga Rosy przekroczyła 20 punktów i gospodarze nieco spuścili z tonu. Nie musieli tego dnia obawiać się gości z Koszalina, którzy spisywali się fatalnie. Remon Nelson miał 0/4 z gry, z kolei Piotr Stelmach 0/8. Bezbarwne zawody rozegrał także Kevin Johnson, który w barwach Polpharmy był postrachem pod każdym koszem.

Rosa zanotowała 22 asysty i trafiła 12 trójek. Michał Sokołowski z 16 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. Czterech innych graczy dołożyło po 11 oczek.

Radomianie wygrali osiem z ostatnich dziewięciu meczów w PLK i jeśli utrzymają obecną dyspozycją, to mogą na zakończenie sezonu zasadniczego zająć miejsce w najlepszej czwórce. Nie jest to szczyt marzeń teamu Kamińskiego, lecz warto podkreślić, że jeszcze niedawno Rosa była daleko poza strefą play-off.

Rosa Radom - AZS Koszalin 85:68 (16:17, 26:17, 21:12, 22:22)

Rosa: Michał Sokołowski 16, Filip Zegzuła 11, Robert Witka 11, Darnell Jackson 11, Daniel Szymkiewicz 11, Ryan Harrow 8, Igor Zajcew 7, Jarosław Zyskowski 3, Kim Adams 3, Damian Jeszke 3, Michał Sadło 1, Mateusz Gos.

AZS: Daniel Wall 15, Darell Harris 12, Curtis Millage 12, Jakub Zalewski 11, Igor Wadowski 8, Kenny Manigault 7, Kevin Johnson 3, Marcin Nowakowski 0, Piotr Stelmach 0, Remon Nelson 0, Przemysław Wrona 0.