Turcja: fenomenalny Ponitka bohaterem Pinaru!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  /
Facebook / /

Mateusz Ponitka rzutem równo z końcową syreną dogrywki dał zwycięstwo Pinar Karsiyaka Izmir w 24. kolejce ligi tureckiej. Snajper reprezentacji Polski zdobył 20 punktów.

Co za dzień Mateusza Ponitki! Reprezentant Polski był bohaterem Pinaru, który po dogrywce pokonał Yesilgiresun 82:81 i jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do play-off. Ponitka zdobył 20 punktów (12 w czwartej kwarcie i dogrywce), miał sześć zbiórek i dwie asysty, a na parkiecie spędził ponad 39 minut.

W ostatniej akcji spotkania po podaniu Browna nasz rodak umieścił piłkę w koszu i dał ekipie z Izmiru 13. zwycięstwo w sezonie. Wcześniej popisał się także blokiem na liderze gospodarzy Rickym Ledo.

Ponitka w 24. meczach tego sezonu notuje średnio 12,5 punktu i 4,7 zbiórki.

Bardzo udany występ zanotował również Damian Kulig, który wywalczył osiem punktów, 11 zbiórek i trzy asysty. Banvit po świetnej drugiej połowie ograł Trabzonspor 75:66 i z bilansem 17-7 zajmuje 4. miejsce.

Yesilgiresun Belediye - Pinar Karsiyaka Izmir 81:82 (22:23, 11:19, 20:14, 21:18)

Trabzonspor Medical Park - Banvit BC 66:75 (22:19, 15:16, 13:16, 16:24)

Czy Mateusz Ponitka ma szanszę na grę w NBA?