Damian Pieloch: Chcieliśmy ich zmęczyć

GTK Gliwice pokonało w 30. kolejce I ligi Spójnię Stargard 84:57. Przeciwko byłej drużynie zagrał Damian Pieloch, który uzyskał sześć punktów i tyle samo zbiórek.

Patryk Neumann
Damian Pieloch WP SportoweFakty / Damian Pieloch
Ten koszykarz w poprzednim sezonie grał w Spójni Stargard. Na zmierzające do końca rozgrywki przeniósł się do GTK Gliwice. Jego aktualny zespół w rundzie zasadniczej wygrał 20 spotkań i zajął trzecie miejsce. - Na pewno jesteśmy zadowoleni. To wynik jak najbardziej dla klubu na plus, więc się cieszymy - skomentował krótko Damian Pieloch, który wyjaśnił, co zadecydowało o wysokim zwycięstwie GTK nad Spójnią.

- Początek był trudny. Drużyna ze Stargardu gra przeważnie w okrojonym składzie. Ich jest siedmiu, ośmiu. Chcieliśmy ich zmęczyć i w drugiej połowie nam się to udało. Poza tym graliśmy bardzo dobrze - ocenił nasz rozmówca.

Gliwiczanie złamali zacięty opór gospodarzy na początku drugiej połowy, kiedy uzyskali bezpieczną przewagę. Później nie pozwolili Spójni się odrodzić. - Graliśmy równy mecz. Agresywnie w ataku i obronie. Trafialiśmy i broniliśmy dobrze. Oni popełniali straty i dlatego był taki wynik - przyznał Damian Pieloch.

Przed śląskim teamem seria starć z Jamalex Polonią 1912 Leszno. Oczywiście zawodnicy z Gliwic byli zainteresowani rozwojem sytuacji w tabeli, ale sami nie chcieli wpływać na to, z kim zmierzą się w I rundzie play-off. - Nie kalkulowaliśmy. Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Trafił się zespół z Leszna. Pogramy i zobaczymy. Na pewno będziemy chcieli wygrać - zapewnił obwodowy koszykarz trzeciej ekipy I ligi.

Czy GTK Gliwice jest faworytem rywalizacji z Jamalex Polonią 1912 Leszno?