Beniaminek PLK chce trzeciego zwycięstwa z rzędu

W środę Miasto Szkła Krosno podejmować będzie Polpharmę Starogard Gdański. Obie drużyny mają realną szansę na grę w fazę play off.

Jakub Artych

Wszystko w ostatnim czasie układa się zgodnie z planem beniaminka PLK. Podopieczni Michała Barana przerwali passę kilku porażek z rzędu i po dwóch zwycięstwach są w bardzo dobrej pozycji w walce o czołową ósemkę. Przypomnijmy, że ekipa z Podkarpacia najpierw pokonała Trefl Sopot (75:73), a następnie rozbiła Siarkę Tarnobrzeg (103:74).

- Cieszy nas gra pod koszem, zdobyliśmy w Tarnobrzegu 46 punktów. Chcieliśmy mocno naciskać podkoszowych rywali. Nasi zmiennicy uzyskali natomiast 50 "oczek" co pokazuje, że tworzyliśmy kolektyw. Cieszymy się ze zwycięstwa i już przygotowujemy się do bardzo ważnego meczu z Polpharmą Starogard Gdański - mówił po derbach Podkarpacia Michał Baran.

Krośnianie w środowy wieczór (18:00) chcą podtrzymać dobrą passę i zwyciężyć po raz trzeci z rzędu. Faworytem meczu powinien być właśnie beniaminek, który przed własną publicznością czuje się jak ryba w wodzie.

Co na to Polpharma? Farmaceuci w ostatniej kolejce nie sprostali MKS Dąbrowa Górnicza (62:69), przegrywając mecz w czwartej kwarcie. Wtedy go głosu doszli rywale, który wygrali ostatnią część gry 21:11. - Przez trzy kwarty myślę graliśmy dobrze i kontrolowaliśmy mecz. Natomiast w czwartej kwarcie słabo wracaliśmy do obrony, zabrakło gdzieś energii w ataku - przyznał Marcin Flieger. - Nie potrafiliśmy sobie poradzić z obroną strefami przeciwnika i trochę nas to przyblokowało. Myślę i tak, że gdybyśmy lepiej w tej końcówce wracali do obrony, to mogliśmy odnieść zwycięstwo - dodał kapitan.

Przed 26. kolejką drużyna z Krosna plasuje się na 9. miejscu w tabeli. Oczko niżej znajduje się Polpharma, która w przypadku porażki znacznie oddali się od upragnionej fazy play-off. Przypomnijmy, że pierwszy mecz między obydwoma drużynami zakończył się zwycięstwem Polpharmy 85:71. Jak będzie tym razem w Krośnie?

- Grałem tam w pierwszej lidze i jest to bardzo ciężki teren. Zawodnicy Miasta Szkła czują się tam świetnie przy pełnej hali. Oni są naprawdę bardzo niewygodnym przeciwnikiem - tłumaczył rozgrywający Jakub Schenk.

Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański / sobota, 04.05.2017r., 18:00.