Stelmet BC: czy należy bić na alarm?

Stelmet BC Zielona Góra przegrał we Włocławku i znacząco skomplikował swoją sytuację w tabeli. Nawet komplet zwycięstw może nie dać mistrzom Polski pozycji lidera przed play-off. Czy to powód do zmartwień?

Karol Wasiek
Zawodnicy Stelmetu BC Zielona Góra WP SportoweFakty / Zawodnicy Stelmetu BC Zielona Góra
Mistrzowie Polski oblali test we Włocławku. Byli jedynie tłem dla świetnie grającego Anwilu, który od samego początku rozdawał karty. Gospodarze grali poukładaną, uporządkowaną koszykówkę, na którą zawodnicy Stelmetu BC Zielona Góra nie potrafili znaleźć recepty.

- Anwil zagrał bardzo dobre spotkanie. Postawił nam trudne warunki. Obie drużyny były dobrze przygotowane, ale gospodarze nieco lepiej egzekwowali założenia - tłumaczył po meczu Artur Gronek, szkoleniowiec Stelmetu BC.

Goście nie błyszczeli także w ataku - dużo było nonszalanckich decyzji, które nie przynosiły efektów. Sam Łukasz Koszarek popełnił do przerwy aż trzy straty. - Moja wina, źle się zachowałem - przepraszał kapitan ekipy z Zielonej Góry.

Sam fakt zdobycia 45 punktów przez Anwil w ciągu 20 minut nie świadczy najlepiej o defensywie Stelmetu BC. Mistrzowie Polski nie byli wystarczająco agresywni, zostawiali dużo miejsca na obwodzie. Z tego skrzętnie korzystali: Nemanja Jaramaz, Tyler Haws i Toney McCray. - Rywale korzystali na naszych błędach. Mieliśmy aż 11 strat, a oni zdobyli z szybkiego ataku 13 punktów - komentował Gronek.

Walkower czkawką się odbije...

Po przerwie gra zespołu trenera Gronka nieco się poprawiła, ale to było za mało na dogonienie Anwilu, który wygrał 81:68. Gospodarzy wygrana cieszy podwójnie, bo mają lepszy bilans w bezpośrednich meczach ze Stelmetem BC (+pięć w małych punktach).

Stelmet BC w tabeli dogoniła także BM Slam Stal. Mistrzom Polski nawet komplet zwycięstw może nie dać pozycji lidera przed play-off. W dużej mierze jest to efekt... walkowera w 2. kolejce PLK. Za mecz w Kutnie zielonogórzanie nie otrzymali punktu i teraz może go bardzo brakować.

O tym ostatnio w nieco żartobliwy sposób mówił Artur Gronek. - Gdyby nie ten nasz "kochany" walkower, to nasza sytuacja w tabeli byłaby nieco bezpieczniejsza. Jego słowa mogą okazać się prorocze...

Czy Lewis Hamilton zrewanżuje się Sebastianowi Vettelowi za porażkę sprzed dwóch tygodni? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy porażka z Anwilem Włocławek jest powodem do zmartwień?