Polscy koszykarze za granicą

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Cajasol Sewilla z Michałem Ignerskim nie przestaje zadziwiać. Andaluzyjski zespół wygrał trzeci mecz z rzędu i jest coraz bliżej utrzymania się w hiszpańskiej ACB. Tym razem Cajasol pokonał na wyjeździe renomowaną Pamesę Walencja a nasz rodak zdobył 15 punktów. Dobrze wiodło się także innym Polakom na europejskich parkietach. Dwa cenne zwycięstwa odniósł BK Prostejov z Robertem Skibniewskim. Czeski zespół zajmuje 3. miejsce w lidze i będzie należał do faworytów zbliżających się rozgrywek play off.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 8 minut, 2 punkty, zbiórka i asysta w wygranym meczu z Uniwersytetem Surgut. Drużyna Lampego z bilansem 15-6 zajmuje 3. miejsce a nasz rodak w 13. spotkaniach bieżącego sezonu notuje przeciętnie 11,3 punktu i 4,8 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - Lokomotiw rozegra swój ligowy mecz we wtorek. Drużyna naszego rodaka z bilansem 9-11 zajmuje 7. miejsce, a Szewczyk w 19. spotkaniach tego sezonu Szewczyk zdobywa średnio 12,4 punktu i 6,2 zbiórki.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 20 minut, 15 punktów, 2 zbiórki i asysta w wygranym meczu z Pamesą Walencja. W 26. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 9,9 punktu i 3,5 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 8-18 zajmuje 14. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 32 minuty, 17 punktów, 3 asysty i zbiórka w wygranym meczu z CB Villa de los Barrios. Drużyna Polaka z bilansem 15-11 zajmuje 6. miejsce a Chyliński w 26. spotkaniach zdobywa średnio 10,2 punktu i 2 zbiórki.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Scavolini Pesaro. Nasz rodak wystąpił w dwóch spotkaniach obecnego sezonu.

Tomasz Kęsicki (Coopsette Rimini, 2 liga) - 27 minut, 9 punktów, 6 zbiórek, 3 przechwyty i blok w wygranym meczu z Seven 2007 Roseto. W 26. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,7 punktu, 5,5 zbiórki i 1,8 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 13-13 zajmuje 7. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - środa: 8 minut, 2 punkty i 4 zbiórki w wygranym spotkaniu z BC Kolin. Ekipa Polaka z bilansem 35-1 lideruje w rozgrywkach a Tomaszek w 30. spotkaniach notuje średnio 4,1 punktu i 2,4 zbiórki.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - wtorek: 17 minut, 6 punktów, 2 zbiórki i asysta w wygranym meczu z USK Praga. Piątek: 18 minut, 5 punktów, 3 przechwyty i zbiórka w przegranym spotkaniu z BK Opawa. Drużyna z Ostrawy z bilansem 16-20 zajmuje 6. miejsce a Mielczarek w 24. spotkaniach notuje przeciętnie 4,8 punktu i 1,8 zbiórki.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - wtorek: 7 minut, 3 zbiórki, asysta i blok. W piątkowym spotkaniu polski center nie wystąpił. Korytek w 25. meczach zdobywa średnio 6,7 punktu i 4,5 zbiórki.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 24 minuty, 5 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt w wygranym meczu z Karma Basket Podebrady. Niedziela: 20 minut, 9 punktów, 3 asysty, 3 przechwyty i zbiórka w wygranym spotkaniu z BK Decin. Prostejov z bilansem 20-16 zajmuje 3. miejsce a Skibniewski w 18. meczach notuje przeciętnie 5,5 punktu, 4,6 asysty, 1,8 zbiórki i 1,4 przechwytu.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - wtorek: 17 minut, 7 punktów i 2 zbiórki w przegranym meczu z BK Donieck. Sobota: 10 minut, zbiórka, faul i niecelny rzut w wygranym spotkaniu z Basket Połtawa. W 23. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 9,7 punktu i 4,7 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 10-16 zajmuje 5. lokatę.