PGE Turów mógł wysoko pokonać Stelmet BC

Po pierwszej połowie meczu w Zielonej Górze, PGE Turów Zgorzelec był na dobrej drodze, by odnieść zwycięstwo ze Stelmetem BC. Zielonogórzanie odrodzili się jednak w drugiej części spotkania, wygrywając ostatecznie 94:85.

Dawid Borek
Dawid Borek
PAP / Tytus Żmijewski

Ekipa prowadzona przez Mathiasa Fischera wygrała dwie pierwsze kwarty pojedynku ze Stelmetem BC Zielona Góra, prowadząc do pierwszej połowie 48:39. W tej części meczu PGE Turów Zgorzelec grał koncertowo, wykorzystując swoje wszystkie mocne strony.

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie. Mistrzowie Polski, prowadzeni przez Łukasza Koszarka, odrodzili się, nadrobili straty do zespołu z przygranicznego miasta i pokonali we własnej hali PGE Turów 94:85.

- Rozpoczęliśmy mecz z dobrą intensywnością, realizowaliśmy swój plan na to spotkanie, który przygotowywaliśmy przez cały tydzień. Jeżeli udałoby nam się zagrać cały pojedynek tak, jak miało to miejsce w pierwszej kwarcie, to wygralibyśmy to starcie różnicą wielu punktów przyznał David Jackson.

- Niestety, Stelmet nas dogonił i później odskoczył punktowo. Gratulacje dla zielonogórzan, mają silny zespół - dodał Amerykanin, który przeciwko Stelmetowi BC uzbierał 10 punktów i siedem asyst.

PGE Turów czeka bardzo trudna walka o fazę play-off. Jej kolejna odsłona będzie miała miejsce w najbliższą środę - tego dnia zgorzelczanie zagrają na wyjeździe z AZS-em Koszalin. - Teraz rozpoczynamy przygotowania do meczu w Koszalinie. Musimy pozostać optymistami. Przed nami spotkania, które musimy wygrać. To proste - zakończył David Jackson.

Czy dyspozycja PGE Turowa w pierwszej połowie meczu w Zielonej Górze to dla Ciebie zaskoczenie?