King rozstrzelał Miasto Szkła Krosno

Po trzech porażkach z rzędu przełamał się King Szczecin, który przed własną publicznością pokonał Miasto Szkła Krosno aż 105:78. Gospodarzy do wygranej poprowadził Russell Robinson, który zdobył 35 punktów.

Jacek Konsek

Nie było dużych emocji w niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn, gospodarze szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Tym razem jednak triumfował King Szczecin, tym samym przedłużając swoje szanse na awans do najlepszej ósemki PLK.

W pierwszym, grudniowym spotkaniu brylowali Chris Czerapowicz i Taylor Brown - obu graczy nie ma już w polskiej lidze, lecz ich miejsce zajęli inni koszykarze. Szczególnie warto podkreślić świetny występ Russella Robinsona, który z 35 punktami na koncie okazał się najlepszym strzelcem meczu, ustanawiając przy tym swój rekord punktowy w PLK.

Amerykanin wraz z Robertem Skibniewskim kontrolowali grę przed przerwą. King objął wówczas nawet 13-punktowe prowadzenie i bardzo dobrze rzucał z dystansu. Zdobył 46 punktów, trafił osiem trójek i miał 11 asyst oraz pięć przechwytów. "Skiba" po dwóch kwartach miał 13 oczek i pięć asyst, z kolei Robinson dołożył w tym okresie 14 punktów.

Po przerwie do tej dwójki dołączył Marcin Dutkiewicz, po którego trójkach przewaga wzrosła jeszcze bardziej. Prawdziwa kanonada miała miejsce w czwartej kwarcie, kiedy King chciało drobić straty z pierwszej rundy. Udało się dzięki trójce Skibniewskiego w ostatnich sekundach. Szczecinianie w całym meczu trafili 16 trójek - najwięcej w całym sezonie.

Miasto Szkła tego dnia było tylko tłem dla Kinga. Dino Pita miał 0/7 z gry, a cała drużyna popełniła aż 20 strat. Beniaminek rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie.

King dzięki wygranej przedłużył swoje szanse na awans do najlepszej ósemki po sezonie zasadniczym. Zarówno szczecinianie, jak i krośnianie są jednak w trudnej sytuacji - nie mogą już sobie pozwolić na wpadki, jeśli marzą o grze o najwyższe cele.

King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 105:78 (24:14, 22:22, 24:21, 35:21)

King: Russell Robinson 35, Robert Skibniewski 26, Marcin Dutkiewicz 11, Paweł Kikowski 10, Travis Releford 8, Michał Nowakowski 8, Zach Robbins 4, Jakub Garbacz 3, Zane Knowles 0, Szymon Łukasiak 0.

Miasto Szkła: Royce Woolridge 17, Devante Wallace 16, Kareem Maddox 13, Szymon Rduch 10, Jakub Dłuski 9, Dariusz Oczkowicz 6, Dino Pita 4, Dawid Bręk 3, Seid Hajrić 0, Dariusz Wyka 0.