Trotter bohaterem Twardych Pierników!

Polski Cukier Toruń był w wielkich opałach w Lublinie, lecz ostatecznie sięgnął po dwa punkty, wygrywając 72:69. Rzut na wagę zwycięstwa oddał Obie Trotter, bohater Twardych Pierników.

Jacek Konsek

Przegrywali 26 minut, na początku różnicą nawet 14 punktów. Mieli fatalną skuteczność i nie potrafili wykorzystać przewagi na tablicach. Ostatecznie jednak wygrali. Mowa o Polskim Cukrze Toruń, który pokonał TBV Start Lublin 72:69. Bohaterem okazał się Obie Trotter, autor zwycięskiej trójki w ostatniej sekundzie spotkania.

To nie był dzień Twardych Pierników. Goście mieli ogromne problemy z dużo niżej notowanym rywalem. Rozpoczęli od 0/6 za dwa punkty, dlatego też po kilku minutach przegrywali 2:10. W ekipie Startu szalał Nick Kellogg, który w pierwszej kwarcie miał już 12 punktów.

W kolejnych minutach lublinianie robili swoje, a na dodatek mieli bardzo wysoką skuteczność. 10/13 z gry pozwoliło objąć prowadzenie 32:18. Torunianie nie potrafili poradzić sobie z dobrą ofensywą graczy trenera Dedka i sprawiali wrażenie zagubionych, a pierwszy raz za dwa punkty trafili dopiero w połowie drugiej kwarty!

Później mecz się wyrównał - torunianie odrabiali straty, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Nieznaczne prowadzenie Startu utrzymywało się do ostatnich sekund czwartej karty. Tam wydawało się, że bohaterem zostanie Wiggins, lecz trafił tylko jeden rzut wolny. Chwilę potem Skific wypatrzył dobrze ustawionego Trottera, a ten z zimną krwią trafił celnie za trzy punkty.

Amerykanin z 20 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami był najlepszym graczem Twardych Pierników, choć miał 5/14 z gry. 15 oczek dołożył Kyle Weaver, który miał też sześć zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnił się Nick Kellogg, autor 20 punktów.

Torunianie choć wygrali, to zaprezentowali bardzo przeciętną dyspozycję. Tylko świetny początek sezonu (13-0) pozwala im nadal plasować się w najlepszej czwórce PLK. Ich szanse w play-off nie są jednak najwyższy, chyba że, ekipa Winnickiego powróci do kapitalnej dyspozycji sprzed kliku miesięcy.

TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 69:72 (23:15, 15:22, 16:18, 15:17)

Start: Nick Kellogg 20, Jason Boone 15, Stefan Balmazović 11, Mateusz Dziemba 9, Doug Wiggins 8, Paweł Kowalski 3, Łukasz Bonarek 2, Jarosław Trojan 1, Jakub Dłoniak 0, Bartosz Ciechociński 0.

Polski Cukier: Obie Trotter 20, Kyle Weaver 15, Krzysztof Sulima 12, Tomasz Śnieg 8, Jure Skific 7, Aleks Perka 5, Cheikh Mbodj 3, Bartosz Diduszko 2, Maksym Sanduł 0, Łukasz Wiśniewski 0.