Adam Waczyński ograł byłe gwiazdy PLK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

MoraBanc Andorra z Davidem Jelinkiem, Chrisem Czerapowiczem i Oliverem Steviciem w składzie musiała uznać wyższość Unicai Malaga. Zespół Adama Waczyńskiego pewnie zwyciężył 93:69. Polak zdobył 10 punktów.

To było ważne spotkanie dla układu tabeli. MoraBanc Andorra walczy o udział w play-off, z kolei Unicaja Malaga goni drużyny z pierwszej "czwórki".

Nieco lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy po kilku minutach prowadzili nawet siedmioma punktami (23:16), ale z biegiem czasu kontrolę na boisku zaczął przejmować triumfator tegorocznych zmagań w Pucharze Europy.

Do przerwy gospodarze mieli siedem "oczek" więcej, a decydująca dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, którą drużyna z Andaluzji wygrała czternastoma punktami, triumfując ostatecznie 93:69.

Swój wkład w wygraną miał Adam Waczyński, który uzyskał 10 punktów, trafiając 4 z 9 rzutów z gry. Po stronie wyróżnili się zawodnicy, którzy w przeszłości odgrywali ważne role na parkietach PLK: Chris Czerapowicz (13 punktów - najlepszy mecz w ACB), David Jelinek (10) i Oliver Stević (9).

Którą z gwiazd chciał(a)byś oglądać znów na parkietach PLK?