Zetkama utrzymała się w I lidze! Noteć spada szczebel niżej

Radosław Hyży dokonał tego, co w chwili obejmowania przez niego zespołu Zetkamy Doral Nysy Kłodzko wydawało się mało realne - utrzymał go w I lidze koszykarzy. Decydujący mecz jego podopieczni wygrali 93:79, a całą serię z Notecią Inowrocław 3-1.

Dawid Siemieniecki
Radosław Hyży WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Radosław Hyży

Po sobotnim zwycięstwie koszykarze z Inowrocławia byli zapewne bardzo zmotywowani i jednocześnie uszczęśliwieni, że udało im się przedłużyć tę serię. Niestety, dla zespołu Noteci, dysponuje on zdecydowanie krótszą ławką rezerwowych, co widoczne było dzień później. Ale też nie tak od razu.

W pierwszej połowie gra była bowiem bardzo wyrównana. Widać było, że obu zespołom bardzo zależy na końcowym triumfie. Wiadomo, Noteć grała o życie, natomiast Zetkama o zamknięcie serii i fetowanie utrzymania na własnym parkiecie. Po 20 minutach gry było remisowo - po 36.

W drugiej połowie zarysowała się już jednak większa przewaga gospodarzy. Odjeżdżać od rywali zaczęli oni już na samym początku - w głównej mierze dzięki dobrze dysponowanym - Rafałowi Wojciechowskiemu i Marcinowi Blumie, a po dwóch celnych rzutach wolnych Marcina Kowalskiego było już 49:36. I, jak się później okazało, był to kulminacyjny moment w tym spotkaniu. Noteć kłodzczan już nie dogoniła. Zabrakło jej sił i najzwyczajniej w świecie atutów.

Jeden świetnie grający przez całą serię Mikołaj Grod to jednak za mało, aby utrzymać się w I lidze, choć należy powiedzieć, że woli walki nie można inowrocławianom odmówić. Ostatecznie w czwartej kwarcie kibice oglądali popis strzelecki. Obie ekipy łącznie uzyskały w niej aż 66 punktów, ale to Zetkama o sześć więcej, czym przypieczętowała swoje trzecie zwycięstwo w serii i tym samym utrzymanie na zapleczu PLK.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - KSK Noteć Inowrocław 93:79 (20:18, 16:18, 21:13, 36:30)

Zetkama: Wojciechowski 25, Sanny 16, Kasiński 13, Kowalski 13 (10 as.), Bluma 10, Lipiński 7, Weiss 4, Muskała 3, Kliniewski 2, Rogalewski 0.

Noteć: Grod 25, Maciejewski 16, Wierzbicki 11, Lisewswki 9, Adamczewski 5, Bielecki 3, Jaśtak 3, Sroczyński 3, Szczepanik 3, Kucharski 1, Rzosiński 0.

Stan rywalizacji: 3-1 dla Zetkamy