Szubarga jest wielki, a Asseco wygrało strzelaninę z Siarką

W meczu "o pietruszkę" ekipa Asseco Gdynia okazała się lepsza od Siarki Tarnobrzeg. Koszykarze obu ekip stworzyli bardzo emocjonujące widowisko. To goście jednak mieli w sowich szeregach Krzysztofa Szubargę, dzięki któremu wygrali 100:96.

Krzysztof Kaczmarczyk

Niedawno zdobył 42 punkty, ale Asseco przegrało w Toruniu. Tym razem Krzysztof Szubarga zaliczył 33 oczka. To wystarczyło, aby jego team wygrał na wyjeździe z Siarką. To było pożegnanie z PLK dla sympatyków koszykówki z Tarnobrzegu.

Lider ekipy z Trójmiasta rozegrał kolejny znakomity mecz. W decydujących momentach robił wszystko. Trafiał zza łuku, kończył akcje 2+ czy przechwytywał piłkę. To dzięki jego zagraniom Asseco mogło cieszyć się z 10. triumfu w sezonie.

To Szubarga na przełomie pierwszej i drugiej połowie trafił dwukrotnie zza łuku, dzięki czemu przyjezdni ruszyli w pogoń za Siarką. W końcówce drugiej kwarty tarnobrzeżanie prowadzili rekordowo w tym meczu 46:34 po serii dziesięciu punktów z rzędu.

Gdy z pomocą przyszli Przemysław Żołnierewicz i Piotr Szczotka Asseco w końcu dopadło gospodarzy i w 27 minucie objęło prowadzenie 61:60. Od tego momentu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Pierwsza przewagę zdołała wypracować sobie Siarka, która w czwartej kwarcie prowadziła 87:82. Wtedy do ataku ruszył mistrz ceremonii. Przyjezdni zaliczyli serię 12:2, a Szubarga zdobył w tym czasie osiem oczek. Ten fragment ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza.

"Szubi" otrzymał solidne wsparcie od Szczotki i Żołnierewicza. Obaj zdecydowanie lepiej radzili sobie po przerwie. Razem na swoim koncie zapisali aż 38 punktów. Asseco w całym meczu uzyskało 86 procent skuteczności rzutów za dwa punkty.

Wśród miejscowych szalał Jan Grzeliński (20 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek). Pod koszami tradycyjnie swoje zrobił Tomasz Wojdyła, najskuteczniejszy gracz Siarki.

Było to ostatnie spotkanie Siarki we własnej hali. Zespół ten od kilku kolejek nie ma już szans na pozostanie w szeregach drużyn PLK.

Siarka Tarnobrzeg - Asseco Gdynia 96:100 (27:20, 21:19, 24:33, 24:28)

Siarka: Tomasz Wojdyła 24, Jan Grzeliński 20, Krzysztof Jakóbczyk 17,Alex Welsh 15, Jakub Patoka 13, Grzegorz Małecki 5, Wiktor Sewioł 2.

Asseco: Krzysztof Szubarga 33, Przemysław Żołnierewicz 22, Piotr Szczotka 16, Mikołaj Witliński 12, Filip Put 5, Marcel Ponitka 4, Michał Kołodziej 3, Wojciech Czerlonko 3, Bartosz Jankowski 2, Mariusz Konopatzki 0, Roman Szymański 0.

Czy Krzysztof Szubarga to MVP rundy zasadniczej w PLK?