James Washington: Małymi krokami po złote medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski /
PAP / Tytus Żmijewski /

Kacper Młynarski wbił gwóźdź do trumny, ale Anwil Włocławek w derbowym spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń miał jeszcze innych bohaterów - jednym z nich był James Washington. Amerykanin przyznaje, że drużyna mierzy w złote medale.

Anwil Włocławek w niedzielę wygrał derbowe spotkanie z Polski Cukier Toruń  69:73 i po raz kolejny udowodnił, że pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej to nie jest przypadek. Rottweilerom nie wszystko wychodziło, liczne pudła spod kosza spowodowały, że punktów trzeba było szukać w inny sposób.

Jednym z bohaterów drugiej połowy derbowego meczu był James Washington. Filigranowy rozgrywający do przerwy nie rozgrywał dobrego meczu, ale w czwartej kwarcie jego celne rzuty z dystansu pozwoliły utrzymywać wynik w okolicach remisu. To właśnie Amerykanin był kluczową postacią w najważniejszej akcji meczu - na kilkanaście sekund przed końcem minął rywala i odegrał na obwód do niepilnowanego Kacpra Młynarskiego, który trafił trójkę i dał prowadzenie Anwilowi.

- To był dobry, derbowy mecz i wiedzieliśmy jakiej atmosfery możemy się w Toruniu spodziewać. Trener Igor Milicić zawsze nam powtarza, że każdy kolejny mecz jest najważniejszy i tak tez potraktowaliśmy spotkanie z Polskim Cukrem - nie patrzyliśmy za siebie, ani przed siebie. O fazie play-off będziemy myśleć dopiero wtedy po meczu z treflem Sopot - mówił po meczu James Washington.

Po raz kolejny drużyna Igora Milicicia zapisała się w historii włocławskiej koszykówki - w zeszłym sezonie jako niepokonana na własnym parkiecie w sezonie zasadniczym. W bieżących rozgrywkach chorwacki trener poprowadził zespół do pierwszego miejsca przed fazą play-off, ostatnio taki wyczyn miał miejsce w stolicy Kujaw... 21 lat temu! James Washington zwraca uwagę na to, że zespół jeszcze niczego tak naprawdę nie osiągnął.

- Przed nami jeszcze długa droga. Trzeba zauważyć, ze jeszcze nic w tym sezonie nie osiągnęliśmy. Naszym celem jest medal, złoty medal i robimy małe kroczki, by ten cel osiągnąć. To jest dla nas najważniejsze - dodał jeden z bohaterów Anwilu Włocławek.

Ostatni mecz rundy zasadniczej koszykarze Anwilu zakończą w Hali Mistrzów, rywalem Rottweilerów będzie zespół trefla Sopot.

Czy Anwil Włocławek ma szansę w tym sezonie na zdobycie złotych medali?