Efektowne zwycięstwo Spójni Stargard na pożegnanie z kibicami

W pierwszym meczu o trzecie miejsce w I lidze Spójnia Stargard pokonała Max Elektro Sokół Łańcut 96:76. Dla gospodarzy było to efektowne pożegnanie z kibicami, którzy owacją podziękowali koszykarzom za świetny sezon.

Patryk Neumann
WP SportoweFakty / Waldemar Kulesza
Spójnia dominowała przez większość meczu i wypracowała solidną zaliczkę. Rewanż odbędzie się 20 maja w Łańcucie.

Łańcucianie zaskoczyli gospodarzy tylko na początku pierwszej i drugiej połowy. Goście prowadzili 12:7, lecz szybko oddali inicjatywę. Spójnia grała falami, ale gdy już wpadała we właściwy rytm błyskawicznie powiększała przewagę. Tak było na przełomie pierwszej oraz drugiej kwarty.

Max Elektro Sokół z szatni wyszedł zmobilizowany. Spójnia, jakby się spóźniła na trzecią kwartę i praktycznie roztrwoniła to, co wcześniej wypracowała (51:50). Później jednak z łatwością odjechała i w końcówce kontrolowała losy spotkania. Gospodarzom nie udało się zdobyć stu punktów, choć było bardzo blisko tego wyczynu. Stargardzcy kibice docenili postawę swoich w koszykarzy w tym meczu oraz całym sezonie. Kapitalny doping i feta przez całą czwartą kwartę oraz po zakończeniu meczu.

Wielu koszykarzy Spójni pokazało się z dobrej strony. Hubert Pabian zdobył 20 punktów i miał dziewięć zbiórek. Świetnie dysponowany był Paweł Śpica. Walczył w obronie a do tego dołożył 15 oczek. Spudłował tylko jeden rzut.

W Sokole aż 20 rzutów oddał Sebastian Szymański. Trafił osiem, co przełożyło się na 23 punkty. Wsparcie miał jednak niewielkie. W ważnym momencie włączył się Krzysztof Krajniewski.

Spójnia Stargard - Max Elektro Sokół Łańcut 96:76 (29:22, 20:19, 25:19, 22:16)

Spójnia: Hubert Pabian 20, Paweł Śpica 15, Damian Janiak 13, Maciej Raczyński 12, Karol Pytyś 11, Marcin Dymała 10, Paweł Lewandowski 8, Wojciech Fraś 7, Paweł Bodych 0.

Max Elektro Sokół: Sebastian Szymański 23, Krzysztof Krajniewski 17, Marcin Sroka 12, Alan Czujkowski 11, Rafał Kulikowski 8, Patryk Buszta 3, Jacek Balawender 2, Bartosz Czerwonka 0, Maciej Klima 0.

Czy rozmiary zwycięstwa Spójni Stargard to niespodzianka?