EBW 2017: pewne swego Francuzki uzupełniają stawkę półfinalistek

Francuzki były zdecydowanym faworytem starcia ze Słowaczkami i wywiązały się z tej roli doskonale. Trójkolorowe już w pierwszej kwarcie ustawiły sobie mecz, wygrywając ostatecznie aż 67:40 .

Krzysztof Kaczmarczyk
Francuzki wygrywają ćwierćfinał EuroBasketu 2017 PAP/EPA / Martin Divisek / Francuzki wygrywają ćwierćfinał EuroBasketu 2017

Słowaczki miały ogromną chęć na sprawienie kolejnej niespodzianki, ale te progi okazały się zdecydowanie za wysokie. Francuzki zrobiły swoje i to możliwie najmniejszym nakładem siły.

Trójkolorowe jak najszybciej chciały rozstrzygnąć mecz. Pierwszą kwartę zakończyły serię 10:0 i prowadziły już 21:6. Zupełnie szarpnąć nie potrafiła doświadczona Zuzana Zirkova. Liderka Słowaczek po kapitalnym poprzednim występie, tym razem nie zdołała zdobyć nawet punktu.

Po szalonej pierwszej kwarcie, w drugiej intensywność defensywy Francuzek nieco zmalała. To jednak nie przeszkodziło im kontrolować wyniku. Taki stan rzeczy trwał tak naprawdę do ostatniej ćwiartki.

W niej Francuzki grając już na zupełnym luzie dołożyły jeszcze kilka oczek do swojej przewagi, wygrywając ostatecznie różnicą aż 27 punktów.

Trójkolorowe okazały się zaporą nie do przejścia, nawet nie do ruszenia. Te pokazały, że do Pragi przyjechały walczyć o najwyższe cele. W starciu ze Słowaczkami popełniły o 10 strat mniej i zaliczyły o 9 asyst więcej.

Rywalkami Francuzek w półfinale będą Greczynki, które w swoim ćwierćfinale okazały się dość niespodziewanie lepsze od niepokonanych dotychczas Turczynek.

Francja - Słowacja 67:40 (21:6, 18:18, 11:8, 17:8)

Francja: Ayayi 13, Johannes 12, Miyem 9, Dumerc 6, Chartereau 6, Amant 6, Epoupa 5, Michel 3, Skrela 3, Tchatchouang 3, Ciak 1, Minte 0.

Słowacja: Balintova 13, Oroszova 6, Jurcenkova 5, Vynuchalova 5, Ruzickova 4, Dudasova 3, Mikulasikova 2, Remenarova 2, Zirkova 0, Kovacikova 0, Slamova 0.