ME U20 kobiet: Polki z dwoma wygranymi w grupie, lepsze tylko Hiszpanki

Dwa wysokie zwycięstwa i jedna porażka - tak przedstawia się bilans Polek po fazie grupowej. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Krzysztofa Szewczyka uzyskała awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Biało-Czerwone do Portugalii wyjechały z nastawieniem na sukces. Faza grupowa była dobrym przetarciem przed najważniejszymi meczami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pierwszy egzamin zdały.

Na otwarcie turnieju Polki stanęły do walki z jednym z pretendentów do złotego medalu - Hiszpankami. Nasze młode zawodniczki przegrały różnicą aż 25 punktów, ale wszystko przez fatalną czwartą kwartę. W niej ekipa Jose Ignacio Hernandeza triumfowała aż 28:14.

Nie do zatrzymania dla Polek okazała się Angela Salvadores. Ta spędziła na parkiecie 26 minut, a w tym czasie zanotowała 27 oczek, trafiając 10 z 13 rzutów z gry - w tym 5 z 7 zza łuku.

Dwa kolejne mecze były już jednak popisowe w wykonaniu Biało-Czerwonych. Z Belgijkami Polki wygrały 70:48, z kolei Szwedki odprawiły aż 65:35.

Konsekwencją tego jest drugi miejsce w grupie A i nadzieje na kolejne dobre wyniki. W fazie grupowej naszą liderką była Zuzanna Puc, która na swoim koncie średnio notowała 15 punktów i 7 zbiórek.

Rywalem Polek w fazie play-off będzie przegrany z pojedynku Łotwa - Portugalia. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę.

Wyniki:

Polska - Hiszpania 59:84 (15:17, 13:22, 17:17, 14:28)
(Puc 16, Nowakowska 11, Makurat 9, Niedźwiedzka 8, Parzeńska 6, Wdowiuk 5, Stawińska 2, Niemojewska 2, Dmochewicz 0, Szloser 0, Nowicka 0, Papiernik 0)

Polska - Belgia 70:48 (21:12, 18:15, 18:14, 13:7)
(Puc 18, Makurat 14, Niedźwiedzka 13, Nowakowska 12, Parzeńska 9, Wdowiuk 4, Stawińska 0, Szloser 0, Nowicka 0, Niemojewska 0)

Polska - Szwecja 65:35 (12:7, 14:9, 17:9, 22:10) (Parzeńska 15, Puc 11, Stawińska 10, Szloser 8, Nowakowska 5, Nowicka 4, Niedźwiedzka 4, Wdowiuk 4, Papiernik 3, Dmochewicz 1, Makurat 0, Niemojewska 0)