ME U20 kobiet: nieprawdopodobny wyczyn Polek! Odrobiły 23 punkty!

Ależ to był powrót! Reprezentantki Polski odrobiły 23 punkty straty i pokonały ostatecznie Turcję 77:68 . Wygrana ta oznacza dla Biało-Czerwonych utrzymanie miejsca w Dywizji A.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Krzysztof Szewczyk może być dumny z tego, jak zagrały jego podopieczne w czwartkowym meczu. O pierwszej połowie musi co prawda jak najszybciej zapomnieć, ale to, co wydarzyło się później, na długo zapadnie w jego pamięci.

Pierwsze minuty były dramatem. Biało-Czerwone miały problemy z trafianiem do kosza czy nawet z podaniami. Turczynki zaczęły mocno i w połowie drugiej kwarty prowadziły już 33:10!

Po dwudziestu minutach gry Polki przegrywały aż 21:43 i nic nie zapowiadało tego, co stało się po zmianie stron. Ważne było wejście w drugą połowę.

Po serii sześciu niecelnych rzutów zza łuku w końcu przełamała się Anna Makurat dając sygnał. Nasze zawodniczki nie potrafiły jednak złamać Turczynek. Sytuacja zmieniła się, gdy serię punktów zaliczyła Alicja Szloser. Równo z końcową syreną trzeciej kwarty trójkę dodała jeszcze Klaudia Niedźwiedzka i straty zmalały do 5 "oczek".

Otwarcie decydującej ćwiartki było wręcz wymarzone. Trzy razy z rzędu zza łuku trafiła Makurat, ważne akcje spod kosza wykorzystała Zuzanna Puc, a dzieło zniszczenia wykończyła trójkami Niedźwiedzka.

Polki wygrały ostatecznie 77:68, dzięki czemu utrzymały miejsce w Dywizji A. W Portugalii powalczą o 9. miejsce na zakończenie turnieju.

Makurat zakończyła pojedynek z 19 "oczkami" na koncie - wszystkie zdobyła w drugiej połowie. 18 dołożyła Szloser (6/8 z gry), a 17 Niedźwiedzka, która zaliczyła 100 procent w rzutach zza linii 6,75 - wykorzystała wszystkie pięć prób.

Polska - Turcja 77:68 (10:27, 11:16, 25:8, 31:17)