Uniwersjada: Polki zdecydowanie lepsze od Koreanek, 13. miejsce w zasięgu

Reprezentacja Polski koszykarek zagra o 13. miejsce na Uniwersjadzie w Tajpej. Wszystko dzięki wysokiej wygranej nad rywalkami z Korei Południowej. Podopieczne Todora Mołłowa triumfowały 79:56.

Krzysztof Kaczmarczyk
Zuzanna Sklepowicz w narodowych barwach Materiały prasowe / KoszKadra / Kuba Skowron / Zuzanna Sklepowicz w narodowych barwach

W końcu pozytywne wieści z Tajpej. W swoim przedostatnim meczu podopieczne Teodora Mołłowa wygrały pewnie, bo różnicą 23 oczek. Nie przeszkodził w tym brak najlepszej Karoliny Poboży, która w meczu z Argentyną doznała kontuzji stawu skokowego.

Z Koreankami pod koszem szalała Amalia Rembiszewska, która do 20 punktów (7/9 z gry) dołożyła 7 zbiórek. O double-double z kolei otarła się Magdalena Szajtauer, której w statystykach zapisano 10 punktów i 9 zbiórek.

Kluczową dla losów meczu była druga kwarta, w której Biało-Czerwone zdołały odskoczyć na bezpieczną przewagę. Jeszcze w 15 minucie prowadziły "tylko" 31:23, a na przerwę schodziły przy korzystnym dla siebie stanie 43:26.

Po zmianie stron nic złego naszym reprezentantkom nie mogło się już stać i ostateczna wygrana 79:56 jest jak najbardziej zasłużona.

Rywalkami Polek w starciu o 13. miejsce będą koszykarki z Chile.

Polska - Korea Południowa 79:56 (21:17, 22:9, 14:10, 22:20)

Punkty dla Polski: Amalia Rembiszewska 20, Daria Marciniak 12, Magdalena Szajtauer 10, Agata Stępień 9, Kamila Podgórna 9, Monika Naczk 5, Magdalena Pisera 4, Zuzanna Sklepowicz 4, Beata Jaworska 4, Sylwia Bujniak 2, Jowita Ossowska 0.

Karolina Poboży to najlepsza zawodniczka w obecnej kadrze Polski?