BLK: Wisła CanPack wygrała w Polkowicach, Artego i Ślęza nadal bez porażki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jan Karwowski / Elina Dikeoulakou, rozgrywająca CCC Polkowice
PAP / Jan Karwowski / Elina Dikeoulakou, rozgrywająca CCC Polkowice

Konfrontacje CCC z Wisłą CanPack od kilku sezonów elektryzują. Tym razem emocje były jakby mniejsze, bowiem Biała Gwiazda dominowała od pierwszego gwizdka. Do ostatnich sekund trzeba było z kolei czekać na rozstrzygnięcie w Gdyni.

Lauren Mansfield poprowadziła do sukcesu

W Toruniu ekipa PGE MKK tylko do połowy była w stanie nawiązać walkę z faworyzowanymi Katarzynkami. Przed przerwą Energa prowadziła tylko 39:33, ale trzecia kwarta rozwiała wszelkie wątpliwości.

Gospodynie zaliczyły w niej aż 32 oczka, a straciły tylko 13. Po tym ciosie siedlczanki się już nie podniosły i przegrały ostatecznie 64:86.

Lauren Mansfield do 19 punktów (5/6 zza łuku) dołożyła 8 asyst i 4 zbiórki. Monika Grigalauskyte z kolei do 18 oczek dołożyła 8 zbiórek.

Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13, 16:20, 32:13, 15:18)

Energa: Mansfield 19, Grigalauskyte 18, Uro-Nille 9, Tłumak 9, Skobel 8, Maliszewska 8, Cain 7, Rasheed 4, Urban 2, Suknarowska-Kaczor 2.

PGE MKK: Mollova 14, Lapszynski 11, Parysek-Bochniak 10, Trzeciak 10, Stępień 6, Alikina 6, Shmatova 5, Kondus 2, Żukowska 0.[nextpage]

Tym razem Kahleah Copper nie wystarczyła

Genialne emocje towarzyszyły rywalizacji w Gdyni, gdzie Artego w finałowej kwarcie przeszło drogę z piekła do nieba. Na jej starcie - po punktach Sofiji Aleksandravicius - gospodynie prowadziły 60:53.

Bydgoszczanki najpierw doprowadziły do remisu 64:64 w 35 minucie. Potem pięć oczek zdobyła Elżbieta Międzik, a Artego zaliczyło serię 9:0. Ten fragment zadecydował, bowiem Basket nie był już w stanie odwrócić losów meczu.

Nie pomógł kolejny popis strzelecki Kahleah Copper, która uzyskała 26 punktów. 15 dodała Kristine Vitola.

Po przeciwnej stronie szalała Dragana Stankovic. W jej statystykach pojawiło się 19 punktów, 7 zbiórek i aż 5 bloków. Double-double skompletowała Julie McBride, która notuje kapitalne wejście w sezon.

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15, 21:28, 14:10, 15:22)

Basket 90: Copper 26, Vitola 15, Makurat 9, Jankoska 9, Skerović 5, Aleksandravicius 4 (10 zb), Kotnis 3, Morawiec 2, Rembiszewska 0.

Artego: Stankovic 19, Stallworth 13, McBride 12 (10 as), Szott-Hejmej 11, Międzik 7, Poboży 6, Adamowicz 5, Żurowska-Cegielska 2, Bujniak 0.[nextpage]

Mistrzowska Ślęza dopiero w czwartej kwarcie

Bardzo długo w Ostrowie Wielkopolskich pachniało sensacją. Jeszcze w połowie czwartej kwarty Ostrovia prowadziła ze Ślęzą 59:58. Dopiero wtedy mistrzynie Polski weszły na odpowiednie obroty.

Nadzieje na sensacje rozwiała Marissa Kastanek, która w ostatnich pięciu minutach zaliczyła 11 punktów trafiając m.in. trzy arcyważne trójki - te podcięły ambitnym ostrowiankom skrzydła.

Snajperka Ślęzy ostatecznie uzbierała 21 punktów, 4 asysty i 3 zbiórki. Wykorzystała 8 z 10 rzutów z gry. Double-double pojawiło się z kolei przy nazwisku Kourtney Treffers.

Po stronie Ostrovii 16 oczek i 12 zbiórek zaliczyła Breanna Lewis. Jordan Jones dołożyła 9 punktów, 11 asyst i 5 przechwytów, ale Amerykanka miała problemy ze skutecznością - tylko 3 celne rzuty z gry na 10 prób.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 65:79 (22:23, 16:13, 14:14, 13:29)

Ostrovia: Lewis 16 (12 zb), Motyl 13, Mfoula 12, Naczk 10, Jones 9 (11 as), Jasnowska 3, Nowicka 0, Joks 0.

Ślęza: Kastanek 21, Perez Torres 13, Treffers 13 (10 zb), Ndiba 13, Zoll 6, Kaczmarczyk 4, Ajduković 4, Szybała 3, Sklepowicz 2, Ursu-Kim 0.[nextpage]

Błysk Leonor Rodriguez w Polkowicach

Leonor Rodríguez miała być jedną z liderek Wisły CanPack i w niedzielę pokazała próbkę swoich niemałych możliwości. Hit kolejki w Polkowicach należał do niej - zaliczyła 26 oczek i rozdała 6 asyst, a krakowianki ograły CCC.

Przyjezdne już po pierwszej kwarcie miały 10 oczek więcej od Pomarańczowych. CCC ruszyło w pogoń. Straty co prawda topniały, ale Biała Gwiazda wydawała się mieć cały czas kontrolę nad meczem.

Po zmianie stron CCC przegrywało już tylko 36:41, jednak po trzech kwartach Wisła CanPack ponownie prowadziła dwucyfrową różnicą. Taki stan rzeczy utrzymał się już do końcowej syreny tego pojedynku.

Pomarańczowym nie pomógł debiut Temi Fagbenle - w 23 minuty zaliczyła 13 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty. Pod nieobecność Theresa Plaisance polkowiczanki solidnie przegrały jednak walkę na tablicach zbierając zaledwie 27 piłek przy 39 rywalek.

CCC Polkowice - Wisła CanPack Kraków 67:80 (13:23, 17:13, 18:24, 19:20)

CCC: Fagbenle 13, Clark 12, Dikeoulakou 11, Gajda 11, Holmes 8, Spanou 7, Sandrić 3, Leciejewska 2, Gala 0.

Wisła CanPack: Rodriguez 26, Labuckiene 17 (10 zb), Reid 11 (11 zb), Ziętara 8, Antić 7, Parker 6, Greinacher 3, Owczarzak 2.[nextpage]

Wisła CanPack pnie się w górę, Artego i 1KS Ślęza nadal bez porażki

Po pięciu kolejkach na czele Artego Bydgoszcz, które nie doznało jeszcze porażki i gra naprawdę bardzo dobry basket. Bez porażki jest również 1KS Ślęza Wrocław, która ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Wpadka na starcie sezonu w Siedlcach tylko pobudziła do lepszej gry Wisłę CanPack, która po czterech wygranych z rzędu jest już w czołówce.

Na pewno nie tak start rozgrywek wyobrażali sobie w Polkowicach. Na razie CCC to tylko sen o potędze, bowiem na pięć meczów aż cztery zakończyły się porażką Pomarańczowych.