AEK lepszy po dogrywce, Rosie zabrakło w niej armat

Ten mecz był do wygrania, ale Rosa Radom w Atenach przegrała czwarte kolejne spotkanie w Basketball Champions League. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrali z AEK-iem 95:90 po dogrywce.

Krzysztof Kaczmarczyk
Igor Zajcew i Kevin Punter w walce o zbiórkę WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Igor Zajcew i Kevin Punter w walce o zbiórkę
Było blisko, ale znowu się nie udało. AEK wygrał z Rosą Radom po dogrywce, w której Wojciech Kamiński nie mógł już skorzystać ze swoich czterech podstawowych graczy.

Patrik Auda, Michał Sokołowski, Igor Zajcew i Jarosław Trojan z powodu przekroczenia limitu przewinień musieli decydujące minuty oglądać z perspektywy ławki. I to było kluczowe.

Do dogrywki dojść jednak wcale nie musiało. Jeszcze w końcówce trzeciej kwarty Rosa prowadziła 59:49. Po czterech minutach czwartej było już jednak 68:63 dla gospodarzy, gdy w krótkim odstępie czasu aż trzy trójki trafił Dusan Sakota.

Radomianie zdołali jednak wrócić do gry, a w końcówce objąć nawet prowadzenie 78:76. Ekipa z Aten doprowadziła do remisu, a Rosa miała akcję na triumf - nie wykorzystał jej jednak Kevin Punter.

Gdy szybko za faule spadli Sokołowski i Zajcew jasne stało się, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Ważne rzuty trafiał Punter, ale na zwycięstwo to nie wystarczyło.

Amerykański rzucający zakończył ostatecznie mecz z dorobkiem 23 oczek. 21 dołożył będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Zajcew, a Sokołowski zapisał w statystykach 13 punktów, 11 zbiórek i 7 asyst.

Był to bez wątpienia najlepszy mecz Rosy w tej edycji Basketball Champions League, ale niestety nie przełożył się na sukces. Po czterech pojedynkach mają na koncie komplet porażek i zajmują ostatnie miejsce w swojej grupie.

AEK Ateny - Rosa Radom 96:92 (13:20, 23:23, 17:18, 25:17, d. 18:14)

AEK: Dusan Sakota 18, Manny Harris 18 (13 zb), Mike Green 15, Giannoulis Larentzakis 13, Dimitris Mavroeidis 10, Chinemelu Elonu 9, Delroy James 6, Vasillis Xanthopoulos 4, Kelsey Barlow 3.

Rosa: Kevin Punter 23, Igor Zajcew 21, Ryan Harrow 15, Michał Sokołowski 13 (11 zb), Patrik Auda 9, Jarosław Trojan 4, Robert Witka 5, Maciej Bojanowski 2, Marcin Piechowicz 0, Filip Zegzuła 0.