NCAA: rekordowy Dominik Olejniczak

We wtorek w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy trzech Polaków, ale tylko zespół jednego odniósł zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski Materiały prasowe / Andrzej Romański / PZKosz / Na zdjęciu: Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski
Ole Miss Rebels (6-5) pokonało u siebie Texas A&M-CC Islanders (3-7) 85:63. Rekordowy występ w bieżącym sezonie NCAA zanotował Dominik Olejniczak, który spędził na parkiecie 24 minuty. Polak w tym czasie zapisał 15 punktów (trafiając 6/7 za 2, 3/4 za 1) oraz 3 bloki, 2 przechwyty, asystę i zbiórkę. Do tej pory jego najlepszy wynik to 6 "oczek". Dla zespołu naszego centra była to szósta wygrana w jedenastym meczu.

Niestety, swój pojedynek przegrała uczelnia Cal Poly Mustangs (4-8), ulegając SMU Mustangs (10-3) 64:84. Jakub Nizioł grał 21 minut i rzucił 12 punktów (4/9 za 3, 0/1 za 2). Ponadto, dodał do swojego dorobku 4 zbiórki. Nasz rzucający był najlepszym strzelcem w zespole.

Chicago State Cougars (2-13) nie dało rady w starciu z uczelnią SIU-Edwardsville Cougars (4-6), będąc gorszymi 76:88. Patryk Szpir przez 5 minut zapisał się tylko w statystykach asystą.

Czy Dominik Olejniczak ma szansę zaistnieć w NCAA jak Przemysław Karnowski?