EuroCup: koncertowa druga połowa, triumf i awans Basketu 90

Niewiarygodna druga połowa meczu w wykonaniu koszykarek Basket 90 Gdynia. Dzięki niej podopieczne Gundarsa Vetry pokonały szwedzki zespół Umea Udominate 77:59 i awansowały do kolejnej rundy EuroCupu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kahleah Copper, nowa gwiazda Basketu 90 Gdynia WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Kahleah Copper, nowa gwiazda Basketu 90 Gdynia
Gdynianki chcąc pozostać w europejskich pucharach musiały nie tylko wygrać w środę, ale i odrobić cztery oczka straty ze Szwecji. Po pierwszej połowie nie było ciekawie, ale potem wszystko odmieniło się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W 18 minucie Umea prowadziła 35:24 i od tego momentu gdynianki rozpoczęły pogoń za wygraną i awansem.

Pięć minut później - po trójce Kahleah Copper - był już remis 37:37. Kolejną, na koniec tej bardzo udanej części (32 zdobyte punkty), dołożyła Victoria Jankoska i gospodynie miały osiem oczek zaliczki.

Przez siedem minut decydującej ćwiartki Basket 90 nie pozwolił rywalkom na zdobycie chociażby punktu i jasne stało się, że zespół z Trójmiasta wywalczy awans do najlepszej szesnastki EuroCupu.

Znowu błyszczała Copper, której w statystykach zapisano 22 oczka, 12 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. 20 punktów dołożyła Kristine Vitola, a 18 Jankoska, która w końcu przełamała serię niezbyt udanych występów.

Basket 90 Gdynia - Umea Udominate 77:59 (11:16, 17:19, 32:17, 17:7)

Punkty dla Basket 90: Kahleah Copper 22 (12 zb), Kristne Vitola 20, Victoria Jankoska 18, Sofija Aleksandravicius 10, Jelena Skerović 7, Aneta Kotnis 0, Aldona Morawiec 0, Anna Jakubiuk 0.

Pierwszy mecz: 71:67 dla Umea Udominate

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Kahleah Copper to najlepszy transfer w klubach BLK?