Dziewiętnastka Houston! / Epizod Gortata

New Jersey Nets zostali kolejną ofiarą Houston Rockets, którzy wygrywają po raz 19 z rzędu, co jest 3 najdłuższą serią zwycięstw w historii NBA! Tymczasem 4 mecz w barwach Orlando Magic rozegrał Marcin Gortat. Polak zmienił w końcówce Dwighta Howarda i spędził na parkiecie 2 minuty a Magicy spokojnie ograli Atlantę Hawks.

Jacek Konsek

Co ciekawe był to 10 kolejny mecz, w którym Rakiety pokonały rywala różnicą co najmniej 10 punktów. Już w środę seria to może stać się jeszcze dłuższa, bowiem podopiecznych Ricka Adelmana czeka starcie z Atlantą Hawks. Przypomnijmy, że 20 wygranych z rzędu ma na swoim koncie Milwaukee Bucks w sezonie 1970/1971. Minionej nocy pierwsze skrzypce grał najlepszy zawodnik Konferencji Zachodniej w poprzednim tygodniu Tracy McGrady, zdobywca 19 punktów. Warto również odnotować 19 minut niespełna 42-letniego Dikembe Mutombo. Kongijczyk zapisał na swoim koncie 6 zbiórek i aż 5 bloków!

Denver Nuggets przerwali w zeszłym tygodniu serię 11 kolejnych zwycięstw San Antonio Spurs. Minionej nocy obie drużyny znów się spotkały, lecz tym razem triumfowali mistrzowie ligi. Koszykarze z Kolorado, którzy bardzo potrzebują zwycięstw aby awansować do play off, nie powstrzymali Ostróg, które świetnie zagrały na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Wtedy to prowadzeni przez Tima Duncana Spurs osiągnęli run 16:5, który zadecydował o końcowym sukcesie. Dzięki tej wygranej podopieczni Gregga Popovicha zrównali się bilansem z Los Angeles Lakers i wraz z Jeziorowcami znajdują się na szczycie konferencji. Tymczasem Denver wciąż jest dziewiąte a ich strata do Golden State Warriors wynosi 2,5 zwycięstwa. - Mamy jeszcze przed sobą 19 spotkań. To jest niesamowity rok i wyjątkowy sezon. Podążamy w dobrym kierunku i odwalamy kawał dobrej roboty - mówił po meczu szkoleniowiec Nuggets George Karl.

Dużo emocji towarzyszyło również pojedynkom na Wschodzie. Boston Celtics ograli na wyjeździe Philadelphię 76ers i jako pierwsza drużyna w NBA osiągnęli barierę 50 zwycięstw. - To tak naprawdę niewiele znaczy. Numerki są numerkami. Nie dostaje się pucharu za wygranie 50 meczów. Jest to miłe, ale my dążymy do czegoś innego - zastrzegał się po meczu trener Celtów Doc Rivers. Dla koszykarzy z Massachusets jest to najlepszy wynik w lidze od 16 lat. 37 zwycięstwo w sezonie odnieśli tymczasem wicemistrzowie NBA Cleveland Cavaliers. W spotkaniu przeciwko Portland Trail Blazers brylował jak zawsze LeBron James, który zaliczył swoje 16 w karierze i 7 w tym sezonie triple-double - 24 punkty, 11 asyst i 10 zbiórek. Takim samym wyczynem popisał się Hedo Turkoglu (23 punkty, 13 asyst i 10 zbiórek) a Orlando wygrywając z Atlantą Hawks umocniło się na czele Southeast Division. Gortat oddał dwa niecelne rzuty oraz zaliczył jeden faul.