Emil Rajković: ponad 30 minut naprawdę bardzo dobrej koszykówki

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski jako pierwszy w tym sezonie zdobył halę Centrum w Dąbrowie Górniczej, ogrywając MKS 73:68. Podopieczni Emila Rajkovicia kontrolowali mecz mecz 39 minut, ale w końcówce mogli sobie zgotować horror.

Krzysztof Kaczmarczyk
Emil Rajković WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Emil Rajković
To był jeden z lepszych występów BM Slam Stali w obecnym sezonie, co pozwoliło wygrać na arcytrudnym terenie.

Ostrowianie mocno zaczęli, a potem zdołali dowieźć wypracowaną przewagę do końcowej syreny. - Przez ponad 30 minut prowadziliśmy, graliśmy bardzo dobry basket i byliśmy lepszym zespołem, ale w końcówce rywal pokazał charakter - komentuje mecz Emil Rajković, trener Stali.

Jeszcze cztery minuty przed końcem meczu ostrowianie prowadzili 69:52, a mimo to w końcówce pojawiły się nerwy. - MKS zaczął grać agresywniej, D.J. Shelton trafił kilka trudnych rzutów i pojawiło się ryzyko, że może być nerwowo - mówi szkoleniowiec. - W końcówce udało się to wszystko wyciągnąć i najważniejsza jest wygrana, przecież nikt wcześniej tutaj nie triumfował - zauważa Grzegorz Surmacz.

Triumf w Dąbrowie Górniczej może okazać się bezcenny dla Stali, która wciąż marzy o wyjeździe do Warszawy na finałowy turniej o Puchar Polski.  - To bardzo ważny sukces. Zachowaliśmy szansę na udział w turnieju - komentuje Rajković. - Ważne było żeby wygrać i żeby mieć więcej zwycięstw od porażek, bo cały czas kręciło się to fifty-fifty.

Po 14. spotkaniach BM Slam Stal ma na swoim koncie 8. zwycięstw. Już w najbliższy weekend będzie miał okazję poprawić ten stan rzeczy, bowiem we własnej hali gościć będzie AZS Koszalin.

Czy BM Slam Stal pojedzie na finałowy turniej o Puchar Polski?