NBA: Horford na zwycięstwo. Celtics pokonali Blazers

Al Horford rzutem równo z końcową syreną dał zwycięstwo Boston Celtics nad Portland Trail Blazers 97:96. Celtowie, z bilansem 39-15, są najlepszym zespołem Konferencji Wschodniej NBA.

Jacek Konsek
Jayson Tatum (z lewej) i Al Horford Getty Images / Omar Rawlings / Na zdjęciu: Jayson Tatum (z lewej) i Al Horford
Al Horford w ostatniej akcji popisał się świetnym manewrem i rzutem z odchylenia dał 39. zwycięstwo (czwarte z rzędu) swojej drużynie. Dominikańczyk zakończył zawody z 22 punktami, 10 zbiórkami i pięcioma asystami. To jego najlepszy występ punktowy od końcówki października.

Celtowie przystępowali do niedzielnej potyczki bez swojego lidera, Kyriego Irvinga, ale także osłabieni brakiem Marcusa Morrisa, Marcusa Smarta oraz Shane'a Larkina. Po pierwszej połowie przegrywali różnicą 16 punktów, ale końcówka należała już do nich. Jayson Tatum dołożył 17 oczek, z kolei Jaylen Brown miał 16 "oczek", sześć zbiórek i cztery asysty. Wśród pokonanych 22 pkt zdobył C.J. McCollum.

Nieco łatwiejsze zwycięstwo odnieśli wiceliderzy wschodu. Koszykarze Toronto Raptors, po zrywie w czwartej kwarcie (25:12), pokonali Memphis Grizzlies i są najlepszą drużyną w NBA w meczach we własnej hali - 21 wygranych na 25 spotkań. Dość niespodziewanie najlepszym strzelcem kanadyjskiego zespołu był Delon Wright, autor 15 punktów.

W niedzielę wszystkie spotkania w NBA zaczęły się dużo wcześniej niż zwykle. Wszystko z powodu meczu o Super Bowl - najważniejszego sportowego wydarzenia w USA.