NCAA: efektywny Dominik Olejniczak

W sobotę w nocy czasu polskiego na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy czterech Polaków. Najlepiej z nich wypadł podkoszowy Dominik Olejniczak.

Stanisław Grabowski
Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski Materiały prasowe / Andrzej Romański / PZKosz / Na zdjęciu: Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski
Ole Miss Rebels (11-14) ulegli w wyjazdowym spotkaniu z LSU Tigers (14-10) 66:82. Do przerwy wynik na tablicy brzmiał 37:37, jednak druga połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. Dominik Olejniczak tylko przez 6 minut grał w tym pojedynku, ale zdobył w tym czasie 6 punktów (3/5 za 2, 0/1 za 1). Dodatkowo zanotował 1 zbiórkę.

Pozostałe mecze z udziałem Polaków również kończyły się porażkami ich zespołów. Oklahoma State Cowboys (15-10) okazała się lepsza od West Virginia Mountaineers (nr 19 według rankingu ESPN, bilans 18-7) 88:85. Maciej Bender w ciągu 5 minut zapisał na swoim koncie punkt (1/2 za 1, 0/1 za 2) i 4 zbiórki.

Cal Poly Mustangs (8-17) uległo na wyjeździe Long Beach State49ers (13-14) 54:73. Nasz rzucający Jakub Nizioł grał krótko (tylko 6 minut) i zdobył tylko 4 punkty (1/1 za 3, 1/2 za 1).

Chicago State (2-25) śrubuje serię porażek, która obecnie wynosi już dwadzieścia jeden spotkań z rzędu. Tym razem lepsi od nich okazali się gracze Seattle Redhawks (17-9) 81:91. Co warte podkreślenia Patryk Szpir (2 punkty, 1/2 za 2, 2 zbiórki) wraz z kolegami wygrał drugą połowę 61:44.

W potyczce Harvard Crimson (12-11) z Pennsylvania Quakers 76:67 szansy na pokazanie swoich umiejętności nie otrzymał Jakub Mijakowski.

Czy Dominik Olejniczak ma szansę zaistnieć w lidze NCAA jak Przemysław Karnowski?