ME U20: horror dla Polek, Dywizja A utrzymana

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Szewczyk, trener młodzieżowej kadry Polski

Polki pokazały ogromny charakter, "wyciągnęły" wynik i pokonały po dogrywce Słowenki 81:77. Dzięki temu podopieczne Krzysztofa Szewczyka zrealizowały cel minimum, jakim było utrzymanie miejsca w Dywizji A.

Jeszcze w drugiej kwarcie Biało-Czerwone przegrywały różnicą 20 punktów. Zdołały się jednak pozbierać i zmotywować, a po przerwie odrobić straty i doprowadzić do szczęśliwej dla siebie dogrywki.

Bez dwóch zdań kluczowymi postaciami dla tego sukcesu były Patrycja Jaworska i Julia Nielacna, które zdobyły łącznie aż 50 "oczek". 15 punktów i 7 zbiórek dołożyła Marta Wdowiuk.

Tak grające Polki, jak w drugiej połowie, trener Krzysztof Szewczyk z pewnością chciałby oglądać w każdym pojedynku. Biało-Czerwone przejęły w pełni inicjatywę, a wygrać mogły już w regulaminowym czasie gry.

Przy stanie 71:70 Wdowiuk miała dwa rzuty wolne, ale oba przestrzeliła. Po chwili Słowenki na prowadzenie wyprowadziła Aleksandra Kroselj i naszym zawodniczkom pozostały 4 sekundy. Karolina Stefańczyk zdołała wymusić przewinienie, stanęła na linii rzutów wolnych. Wykorzystała jednak tylko drugą próbę i na tablicy wyników był remis.

W dogrywce ważne punkty kolekcjonowała Nielacna, z linii nie myliła się Jaworska. Polki wygrały ostatecznie 81:77 zapewniając sobie pozostanie w Dywizji A na kolejny rok. Teraz pozostała im walka o miejsca 9-12.

Sobotnim rywalem Biało-Czerwonych będzie przegrany starcia Słowacja - Belgia, a początek meczu zaplanowano na 19:45.

Słowenia - Polska 77:81 (23:14, 14:9, 18:27, 17:22, d. 5:9)

Polska: Patrycja Jaworska 26, Julia Nielacna 24, Marta Wdowiuk 15, Karolina Podkańska 8, Alicja Grabska 4, Karolina Stefańczyk 2, Klaudia Niedźwiedzka 2, Paula Duchnowska 0, Olga Trzeciak 0, Julia Niemojewska 0.

Utrzymanie miejsca w Dywizji A było największym możliwym sukcesem Polek w Sopronie?