ME U-16: "setka" z Islandią, drugi mecz i kolejna wygrana Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne /  / Na zdjęciu: koszulka Polski
Archiwum prywatne / / Na zdjęciu: koszulka Polski

Polacy nie pozostawili złudzeń Islandczykom. W swoim drugim meczu podczas mistrzostw Europy U-16 w Sarajewie Biało-Czerwoni wygrali 105:75, robiąc kolejny krok w drodze do awansu z grupy.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywale z Islandii jedynie w pierwszej połowie byli w stanie nawiązać walkę. Po przerwie Polacy w mgnieniu oka powiększyli swoją przewagę do bezpiecznych rozmiarów i potem swobodnie punktowali rywali.

W ekipie Romana Prawicy każdy zawodnik zapisał na swoim koncie zdobycz punktową. Podobnie jak w pierwszym meczu najskuteczniejszy okazał się Kacper Kłaczek, autor 18 "oczek". 15 dołożył Filip Siewruk.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, na drugą Biało-Czerwoni wyszli z większą agresją. Agresywna defensywa i łatwe punkty z kontry dawały nadzieję na łatwy mecz, ale rywale otrząsnęli się i do przerwy byli równorzędnym rywalem.

Potem było już jednak tylko lepiej. Po zmianie stron naszym młodych koszykarzom w końcu udało się złamać rywali. Trzecią kwartę wygrali różnicą 19 "oczek", kończąc ją serią 21:2. Właśnie ten fragment spowodował, że ostatnia część była już tylko formalnością.

Jedyne co może martwić, to mała liczba asyst. Na 105 zdobytych punktów (m.in. 36 celnych rzutów z gry) było ich tylko 13. Dla porównania rywale przy 75 "oczkach" (27 celnych rzutów z gry) mieli 19 kluczowych podań.

W swoim trzecim meczu podczas turnieju w Sarajewie Biało-Czerwoni zmierzą się w sobotę z Cyprem. Początek o godzinie 14:15.

Polska - Islandia 105:75 (23:19, 30:25, 30:11, 22:20)

Polska: Kacper Kłaczek 18, Filip Siewruk 15, Jakub Ulczyński 13, Kacper Gordon 12, Bartosz Chodukiewicz 10, Wojciech Tomaszewski 9, Piotr Lis 8, Jeremy Sochan 7, Nikodem Czoska 6, Daniel Ziółkowski 5, Konrad Szymański 2.