ME U16: perfekcyjni Polacy odprawili kolejnego rywala i zapewnili sobie awans

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Polacy podczas Mistrzostw Europy U16 Dywizji B są bezbłędni. W poniedziałek pewnie ograli Węgrów 97:73, ale swoją przewagę zbudowali dopiero po przerwie.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Tym razem w Sarajewie Polacy rywalizowali z drużyną, która nie poczuła jeszcze smaku zwycięstwa. Wydawać by się mogło, że będzie to łatwe spotkanie. Węgrzy w pierwszej połowie byli jednak równorzędnym rywalem dla podopiecznych Romana Prawicy.

Czterech graczy zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Filip Siewruk i Kacper Kłaczek uzyskali po 13 oczek, Piotr Lis dołożył 12, a Bartosz Chodukiewicz 11.

Przed przerwą Polacy nie byli w stanie uciec. Ambitnie walczący Węgrzy byli cały czas tuż za plecami, a w połowie drugiej kwarty, którą rozpoczęli od serii 8:0, nawet prowadzili 31:27.

Biało-Czerwoni dopiero w trzeciej kwarcie zaczęli dominować. To właśnie wtedy zdołali wypracować sobie nawet 15 punktów przewagi. Tej straty Węgrzy skasować już nie zdołali, a nasi kadeci rekordowo prowadzi nawet 97:69.

Na zakończenie zmagań w fazie grupowej Polacy we wtorek zmierzą się z Finlandią. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 21:00. Bez względu na wynik tego pojedynku Polacy mają już zapewniony awans do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie.

Polska - Węgry 97:73 (19:15, 23:25, 27:14, 28:19)

Polska: Kacper Kłaczek 13, Filip Siewruk 13, Piotr Lis 12, Bartosz Chodukiewicz 11, Jakub Ulczyński 9, Nikodem Czoska 9, Wojciech Tomaszewski 9, Daniel Ziółkowski 8, Kacper Gordon 6, Jeremy Sochan 5, Konrad Szymański 2.