Emocje do samego końca. Polski Cukier Toruń minimalnie lepszy od Arki Gdynia

W piątek w Toruniu rozpoczął się XVI Memoriał Wojtka Michniewicza. Już pierwszego dnia doszło do starcia pretendentów do medal mistrzostw Polski. Po zaciętym meczu Polski Cukier Toruń pokonał Arkę Gdynia 63:61.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Sulima WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Krzysztof Sulima
Bez dwóch zdań te drużyny wzbudzają ogromne zainteresowanie przed nowym sezonem w Energa Basket Lidze. Pierwsza konfrontacja padła łupem Twardych Pierników.

Warto zaznaczyć, że oba kluby wystąpiły bez kadrowiczów (Polacy pokonali w piątek Izrael 84:76). Wśród Twardych Pierników zabrakło Aarona Cela i Karola Gruszeckiego, a po stronie zespołu z Trójmiasta Marcela Ponitki i Mikołaja Witlińskiego.

Jak przystało na mecze kontrolne w okresie przygotowawczym spotkanie miało zaskakujące zwroty akcji. W drugiej kwarcie podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zdołali zdobyć np. zaledwie... 3 "oczka".

Po przerwie wzięli się mocno do pracy, a w samej trzeciej ćwiartce zdobyli tyle punktów, ile w całej pierwszej połowie. Ostatecznie do końca trwała walka o triumf. Kluczową akcję wykończył jednak Tomasz Śnieg i to gospodarze mogli cieszyć się z sukcesu.

Kluczem do wygranej Twardych Pierników byli skutecznie grający podkoszowi. Krzysztof Sulima i Cheikh Mbodj zdobyli łącznie 29 punktów. Po stronie pokonanych najlepiej punktowali z kolei obwodowi: Josh Bostic (15 punktów) i Deividas Dulkys (13 punktów). Do wygranej gościom z Trójmiasta zabrakło przede wszystkim punktów Jamesa Florence'a, który narzekał na uraz i grał tylko w pierwszej połowie.

W pierwszym meczu turnieju ekipa KK Primorska Koper pokonała BG Goettingen 80:73.

Polski Cukier Toruń - Arka Gdynia 63:61 (18:20, 17:3, 12:23, 16:15)