Turniej w Levicach: Dodd dominował pod tablicami, GTK pewnie ograło Ostravą

W piątek GTK Gliwice rozegrało pierwszy mecz podczas turnieju w czeskich Levicach. Na otwarcie podopieczni Pawła Turkiewicza pokonali 88:61 BK NH Ostravę. Do sukcesu śląski zespół poprowadził duet Damonte Dodd - Myles Mack.

Krzysztof Kaczmarczyk
Damonte Dodd Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Damonte Dodd
GTK zakończyło serię trzech kolejnych porażek w okresie przygotowawczym. Pojedynek z BK NH Ostrava rozstrzygnęło w znakomitej dla siebie trzeciej kwarcie.

Po pierwszej połowie podopieczni Pawła Turkiewicza prowadzili różnicą zaledwie punktu. Wszystko odmieniło się po przerwie - w końcu zaskoczyła defensywa, a gliwiczanie trzecią ćwiartkę wygrali aż 24:6. Po tym ciosie rywale nie zdołali się już pozbierać.

Kluczowe role w śląskim zespole odegrali Damonte Dodd i Myles Mack. Pierwszy miał 17 punktów i 6 zbiórek. Był niemal bezbłędny wykorzystując 8 z 9 swoich akcji. Mack z kolei do 15 oczek dołożył 7 asyst.

Turniej w Levicach jest bardzo ważnym czasem dla Tanela Kurbasa, który opuścił dużą liczbę meczów przez pobyt na kadrze. Estończyk potrzebuje gry - w piątek w 19 minut zaliczył 9 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

W swoi drugim meczu na turnieju w Levicach GTK zagra z gospodarzami, ekipą BK Levicki Patrioti. Początek sobotniego spotkania o godzinie 18:30.

GTK Gliwice - BK NH Ostrava 88:61 (17:16, 20:20, 24:6, 27:19)

Punkty dla GTK: Damonte Dodd 17, Myles Mack 15, Riley LaChance 11, Tanel Kurbas 9, Dawid Słupiński 9, Szymon Kiwilsza 8, Mateusz Szlachetka 7, Kacper Radwański 7, Piotr Robak 5, Marek Piechowicz 0, Brian Dawkins 0.

Czy Tanel Kurbas będzie pierwszopiątkowym graczem GTK?