Polscy koszykarze za granicą

Maciej Lampe i jego Chimki Moskwa przegrywają 1:2 w finale ligi rosyjskiej z obrońcą tytułu, CSKA Moskwa. W zgoła innym nastroju znajduje się Robert Tomaszek, który wraz z CEZ Nymburk pewnie kroczy po mistrzowską koronę na czeskich parkietach. Z walki o awans do hiszpańskiej ekstraklasy odpadł tymczasem zespół Michała Chylińskiego.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - środa: 24 minuty, 11 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i 2 przechwyty. Czwartek: 10 minut, 5 punktów, 3 zbiórki i przechwyt. Niedziela: 5 minut, 2 punkty, zbiórka i asysta. Drużyna naszego rodaka po trzech spotkaniach przegrywa 1:2 z CSKA Moskwa. Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek, na parkiecie Chimki. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

HISZPANIA

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - wtorek: 23 minuty, 8 punktów, 2 asysty i przechwyt. Piątek: 17 minut, 5 punktów, 3 zbiórki i asysta. Drużyna naszego rodaka przegrała oba mecze z Tenerife Rural i odpadła z dalszej rywalizacji o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chyliński w całym sezonie rozegrał 35 spotkań, w których zdobywał średnio 10,6 punktu, 2 zbiórki i 1,2 asysty.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie znalazł się w składzie swojej drużyny na mecze z La Fortezza Bolonia w ramach pierwszej rundy play off. Drużyna z Treviso prowadzi 2:1. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - piątek: 4 minuty, zbiórka, niecelny rzut i dwa faule. Sobota: 9 minut, 2 punkty, 2 zbiórki i 2 przechwyty. Drużyna polskiego podkoszowego prowadzi 2:0 z Geofinem Nowy Jiczyn. Do szóstego z rzędu triumfu w lidze czeskiej Nymburk potrzebuje już tylko dwóch wygranych. Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną na parkiecie Geofina. Najbliższy mecz w piątek.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (MBC Mikołajów) - wtorek: 22 minuty, 12 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. Czwartek: 14 minut, 4 punkty, 3 przechwyty, 2 zbiórki i asysta. Drużyna Polaka w rywalizacji o 5. miejsce prowadzi z BC Pulsar Równe 2:0. Kolejny mecz w poniedziałek, na parkiecie w Równem.

CHORWACJA

Radosław Hyży (KK Kastela) - drużyna naszego rodaka kontynuuje dobrą passę w walce o awans do chorwackiej ekstraklasy. Kastela wygrała trzy kolejne mecze, a Hyży zdobywał kolejno 13, 4 i 12 punktów. W tabeli zespołów walczących o promocję Kastela jest pierwsza z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki. Nasz rodak notuje średnio 8,5 punktu i 2,8 zbiórki.