Play-off LEGA Basket: Lottomatica za burtą!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W ćwierćfinałach LEGA Basket została już tylko jedna para. We wtorkowy wieczór Angelico Biella pokonała w Rzymie tamtejszą Lottomaticę 83:79 i wygrała rywalizację o półfinał 3-2. W nim zmierzy się z Armani Jeans Mediolan.

W tym artykule dowiesz się o:

Decydujące spotkanie w ćwierćfinałowej parze pomiędzy Lottomatiką Rzym, a Angelico Biellą mogło nieco paraliżować koszykarzy ze stolicy. Co prawda są zespołem notowanym o wiele wyżej od rywala, ale na razie tego nie pokazywali. Angelico natomiast grała bez żadnego respektu dla drużyny trenera Fernando Gentile i pokazała to już w dwóch meczach. Teraz stanęła przed ogromną szansą sprawienia niespodzianki.

Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że Lottomatica łatwo we własnej hali mieć nie będzie. Goście dotrzymywali kroku rzymianom w pierwszej kwarcie, którą wicemistrzowie Włoch wygrali zaledwie jednym punktem. Swoją klasę goście pokazali w drugiej odsłonie meczu. Grając na świetnej skuteczności (9/14 za 2, 8/14 za 3 do przerwy) odskoczyli Lottomatice na ponad 10 punktów (44:32), a do przerwy prowadzili niewiele mniej - 44:34.

Przez większą część trzeciej kwarty goście utrzymywali 10 punktów przewagi nad Lottomaticą, jednak pod koniec tej części meczu gospodarze wrócili do gry. Sprawy w swoje ręce wzięła trójka Ibrahim Jaaber, Andre Hutson oraz Sani Becirović i zniwelowali straty do zaledwie trzech punktów (58:61). W ostatniej akcji tej kwarty za trzy trafił Luigi Datome i było tylko 62:61 dla dzielnej Angelico Bielli.

Po tym jak Lottomatica odrobiła niemal całe straty do rywala złapała wiatr w żagle i wraz z początkiem czwartej karty postanowiła pójść za ciosem. Rzymianie zdobyli siedem punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 68:62. To nie było jednak wszystko. Zdobyli kilka kolejnych oczek i prowadzili już 72:64. Angelico nie poddawała się jednak i walczyła dalej.

Goście odrobili straty niemal w całości i po trzech celnych osobistych z rzędu na cztery minuty przed końcem meczu Jamesa Gista przegrywali tylko 70:71. Na 90 sekund przed ostatnią syreną Valerio Spinelli wyprowadził swój zespół na prowadzenie 76:75. Od tego momentu Angelico Biella nie oddała już prowadzenia, mimo że gospodarze faulowali, to koszykarze z Bielli skutecznie egzekwowali rzuty wolne i wygrali ostatecznie 83:79, awansując tym samym do półfinałów LEGA Basket!

Stan rywalizacji: 3-2 dla Angelico Bielli

Lottomatica Rzym - Angelico Biella 79:83 (17:16, 17:28, 27:18, 18:21)

(Hutson 21, Becirović 19, Jaaber 17, Datome 8 - Brunner 14, Gist 13, Smith 12, Spinelli 11)