AZS Koszalin znów się postawił. Po dogrywce przegrał z Kingiem Szczecin

King Szczecin po dogrywce pokonał AZS Koszalin 99:94 w środowym meczu 13 kolejki Energa Basket Ligi. Tauras Jogela z 26 punktami okazał się najlepszym graczem spotkania.

Jacek Konsek
Martynas Sajus (z piłką) Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Martynas Sajus (z piłką)

Dwie dogrywki w ciągu czterech dni - to bilans AZS Koszalin, który w niedzielę po 45 minutach walki pokonał Miasto Szkła Krosno 99:94, a środę dokładnie w takim samym stosunku uległ w Szczecinie miejscowemu Kingowi. Jeszcze kilka tygodni temu King pewnie wygrałaby mecz różnicą kilkunastu punktów, lecz odmieniony AZS jest niezwykle groźny dla każdego rywala. Zabrakło niewiele, choć perspektywy na 2019 rok są co najmniej optymistyczne.

Goście przystąpili do rywalizacji bez żadnych kompleksów i pierwsze 20 minut w ich wykonaniu było najlepsze. W drugiej kwarcie po trafieniu Bartosza Bochno AZS prowadził nawet 40:28. Goście grali podobnie jak w niedzielę - kolektywnie, skutecznie i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na parkiecie. Podobnie jednak jak kilka dni temu, przydarzył im się zastój. King to jednak drużyna lepsza od Miasta Szkła i potrafiła to wykorzystać, choć potrzebowała do tego dogrywki.

Kluczowe akcje dla przebiegu czwartej kwarty przeprowadzali liderzy szczecińskiego zespołu. Tauras Jogela zdobył 26 punktów, z kolei Martynas Sajus dołożył 17 "oczek" i 13 zbiórek. Obaj punktowali też w dogrywce, głównie z linii rzutów wolnych. King miał w tym elemencie niezbyt imponujące 25/35.

Maciej Kucharek zdobył 18 punktów dla AZS, dwa mniej dołożył bohater z niedzieli Drew Brandon. Gorszy występ zanotował Marko Tejić, który dołożył tylko sześć punktów. Goście popełnili w całym spotkaniu aż 18 strat.

King Szczecin - AZS Koszalin 99:94 (20:22, 19:23, 29:27, 19:15, 12:7)

King: Tauras Jogela 26, Martynas Sajus 17, Jakub Schenk 14, Martynas Paliukenas 12, Paweł Kikowski 12, Tywain McKee 10, Mateusz Bartosz 5, Łukasz Diduszko 3, Dominik Wilczek 0.

AZS: Maciej Kucharek 18, Drew Brandon 16, Brandon Walters 13, Krzysztof Jakóbczyk 11, Dragoslav Papić 11, Grzegorz Surmacz 9, Jacek Jarecki 7, Marko Tejić 6, Bartosz Bochno 2, Marek Zywert 1, Alan Czujkowski 0.