EuroCup: Energa trzecią kwartą zaprzepaściła awans, Artego zdemolowało rywalki

Fatalna trzecia kwarta sprawiła, że Energa Toruń żegna się z EuroCupem. Najmniejszych problemów z awansem do 1/16 nie miało za to Artego Bydgoszcz.

Krzysztof Kaczmarczyk
Angelika Stankiewicz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Angelika Stankiewicz
"Katarzynki" miały do odrobienia siedem punktów z pierwszego meczu i rewanż zaczęły nieźle. W drugiej kwarcie zaliczyły nawet serię 9:0, po której prowadziły 35:23.

Jeszcze przed przerwą rywalki z Francji zdołały jednak "zejść" na cztery "oczka", a w czwartej kwarcie wręcz rozbiły podopieczne Stefana Svitka. Po zmianie stron Nantes Reze rozpoczęło od "runu" 9:0, a całą trzecią ćwiartkę przyjezdne wygrały aż 29:12.

Energa ruszyła w pogoń i dokonała w decydującej części prawie niemożliwego. Jeszcze osiem minut przed końcem Nantes Reze prowadziło 68:52 (w dwumeczu miało w tym momencie przewagę 23 punktów). 2 minuty przed końcem - po "trójce" Agnieszka Skobel - był już remis. Gdy zza łuku trafiła też Emilia Tłumak było nawet 81:75. "Katarzynki" wybroniły też kolejną akcję rywalek, ale tym udało się zebrać piłkę w ataku i było po meczu. Dwumecz Energa przegrała różnicą... trzech "oczek".

Najmniejszych problemów w rewanżu z przypieczętowaniem awansu nie miały wicemistrzynie Polski z Bydgoszczy. Te od początku zdominowały pojedynek z DSK Basketball Nymburk wygrywając ostatecznie czwartkowy mecz aż 93:66.