Euroliga: znakomity mecz CCC Polkowice, mistrzynie Polski rozbiły ESBVA-LM

Znakomity mecz CCC Polkowice i szósta wygrana w Eurolidze. Mistrzynie Polski pokonały we własnej hali francuskie ESBVA-LM 86:66. Podopieczne Marosa Kovacika pozostają zatem w dobrej pozycji w rywalizacji o awans do fazy play-off.

Krzysztof Kaczmarczyk
Tiffany Hayes PAP / Jan Karwowski / Na zdjęciu: Tiffany Hayes
"Pomarańczowe" od samego początku dominowały. Szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i potem swobodnie punktowały rywalki.

CCC zagrało kompletne zawody - co prawda popełniło aż 17 strat, ale to ostatecznie nie miał większego znaczenia dla przebiegu spotkania.

W samej pierwszej kwarcie mistrzynie Polski trafiły czterokrotnie zza łuku i wypracowały sobie dwucyfrową przewagę. Polkowiczanki grały jak w transie dominując w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Gdy na starcie trzeciej kwarty kolejną "trójkę" trafiła Jasmine Thomas "Pomarańczowe" prowadziły już 60:31 praktycznie zamykając spotkanie. Co prawda rywalki szarpnęły, ale CCC wszystko miały cały czas pod kontrolą i ostatecznie triumfowały różnicą 20 "oczek".

Niemal bezbłędne zawody rozegrała Temi Fagbenle (19 punktów, 8/11 z gry). Wielką formę potwierdziła Styliani Kaltsidou (16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty), a coraz pewniejszym punktem drużyny jest Jasmine Thomas (16 "oczek" i 7 asyst).

CCC kontynuuje doskonałą passę. Po wygranej Suzuki Pucharu Polski, wygrały ważny mecz ligowy w Toruniu z Energą, a teraz nie pozostawiły złudzeń ESBVA-LM w Eurolidze. W takiej dyspozycji "Pomarańczowe" na pewno są głównym faworytem w wyścigu po mistrzostwo Polski i awans do fazy play-off europejskich pucharów.

CCC Polkowice - ESBVA-LM 86:66 (26:15, 29:16, 12:18, 19:17)

CCC: Temi Fagbenle 19, Styliani Kaltsidou 16, Jasmine Thomas 16, Tiffany Hayes 10, Weronika Gajda 9, Johannah Leedham-Warner 9, Karolina Puss 3, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Lynetta Kizer 2.

ESBVA-LM: Magali Mendy 21, Shante Evans 14, Angela Bjorklund 10, Romy Bar 7, Johanne Gomis 7, Laetitia Kamba 5, Helena Jakovljević 2, Virginie Bremont 2.