EuroCup: znakomity Adam Waczyński. Unicaja Malaga z kapitalnym powrotem

Unicaja Malaga pokonała w pierwszym ćwierćfinałowym meczu EuroCupu Albę Berlin 91:90. Jednym z bohaterów drużyny z Andaluzji, która odrobiła 21 punktów straty, był Adam Waczyński. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał niemal bezbłędne zawody.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Unicaja Malaga dokonała w Berlinie rzeczy wielkiej i to przy ogromnym udziale Adama Waczyńskiego, który był drugim strzelcem swojego zespołu.

"Waca" mecz rozpoczął w "piątce", na parkiecie spędził 21 minut i zaliczył 17 punktów wykorzystując 7 z 9 rzutów z gry (w tym 3/5 zza łuku). Dodał do tego 3 asysty, 2 przechwyty i zbiórkę będąc drugim - pod względem efektywności - zawodnikiem ekipy z Malagi.

Wygrana rodziła się w bólach, bo początek zdecydowanie należał do Alby Berlin, która dominowała w każdym elemencie. Długo nic nie wskazywało na to, że Unicaja będzie w stanie coś wskórać w Max Schmeling Halle. W 19 minucie przewaga gospodarzy wynosiła nawet 21 punktów (58:37).

Nie wiadomo, co działo się w szatni, ale po przerwie na parkiet powróciła zupełnie inna drużyna. Unicaja od pierwszej sekundy rozpoczęła niesamowitą pogoń i po pięciu minutach przegrywała już tylko 58:59! Od tego momentu aż do ostatniej syreny trwała walka niemal kosz za kosz.

Bohaterem końcówki okazał się Mathias Lessort. Przy stanie 90:89 dla Alby najpierw "złapał" blokiem na tablicy Joshiko Saibou, a po chwili popisał się kapitalną dobitką. Brian Roberts nie trafił z dystansu, francuski środkowy przestawił obrońców i postawił efektowny stempel na zwycięstwie drużyny z Malagi. Unicaja tym samym odebrała Albie przewagę parkietu w serii.

Waczyński w tej edycji EuroCupu notuje średnio na swoim koncie 8,9 punktu, 2,2 zbiórki i 2 asysty na mecz. Z dystansu trafia ze skutecznością 44 procent.

Czy Unicaja Malaga wygra serię z Albą Berlin?