Arka Gdynia nowym liderem Energa Basket Ligi

Arka po pokonaniu Stelmetu Enei BC Zielona Góra (78:65) w hicie 21. kolejki została nowym, samodzielnym liderem Energa Basket Ligi. Gdynianie w tym sezonie przegrali tylko trzy spotkania.

Karol Wasiek
koszykarze Arki Gdynia Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: koszykarze Arki Gdynia
"Starcie na szczycie", "walka o fotel lidera" - tak było zapowiadane środowe spotkanie Arki Gdynia ze Stelmetem Enei BC Zielona Góra.

W Gdyni spotkały się ze sobą drużyny, które do tej pory poniosły tylko trzy porażki. Było jasne, że kto wygra, ten obejmie prowadzenie w Energa Basket Lidze.

Kibiców zgromadzonych w Gdynia Arena w rytm wprowadził "DJ Gambit", który pierwszą i trzecią kwartę otworzył motywem przewodnim z "Gry o Tron". - Taki pomysł już od dłuższego czasu za mną chodził - powiedział nam po meczu.

Zresztą dawno tak głośno nie było w gdyńskiej hali. Kibice ożywili się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą w pełni zdominował James Florence. Amerykanin trafiał trójkę za trójkę, zdobywając w tej części meczu aż... 19 punktów. - Byłem po prostu agresywniejszy. Wcześniej tego nie robiłem. Powiedziałem trenerom przed czwartą kwartą, że czas się zmienić - przyznał przed kamerami Polsatu.

- Poczuliśmy atmosferę play-off - mówi Amerykanin Josh Bostic, który zagrał fantastyczne zawody. To on ciągnął drużynę od początku meczu. Zdobył 35 punktów, trafiając 11 z 22 rzutów z gry i wszystkie siedem osobistych. - On i James udowodnili swoją klasę. Wiedzieliśmy o tym przed meczem, ale byli w tym meczu za mocni dla nas - twierdzi Przemysław Zamojski.

Po jego wsadzie w trzeciej kwarcie zielonogórzanie mieli już nawet dziewięciopunktową przewagę (46:37), ale od tego stanu spotkanie przejął duet Bostic-Florence, który łącznie zdobył 58 punktów z 78 całego zespołu.

- Mieliśmy świetną sytuację, ale za szybko uwierzyliśmy, że mecz jest już skończony. Gdynianie cztery razy zagrali tę samą zagrywkę. Florence mocno nas pokarał - podkreśla Zamojski.

Arka po pokonaniu Stelmetu Enei BC (78:65) w hicie 21. kolejki została nowym, samodzielnym liderem Energa Basket Ligi. Gdynianie w tym sezonie przegrali tylko trzy spotkania. Zielonogórzanie mają na swoim koncie jedną porażkę więcej.