EBL: AZS zatrzymany w Radomiu. Sanadze bohaterem HydroTrucku

Na trzech zakończyła się seria zwycięstw AZS-u Koszalin. Ekipa z Pomorza Zachodniego tym razem nie sprostała w Radomiu tamtejszemu HydroTruckowi, przegrywając 78:91.

Michał Żurawski
zawodnicy AZS Koszalin WP SportoweFakty / Na zdjęciu: zawodnicy AZS Koszalin

Koszalinianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze i widać było, że ostatnio są w naprawdę wysokiej dyspozycji. Od początku meczu narzucili swój styl gry i po pierwszej kwarcie wygrywali 27:16. Wydawało się, że podopieczni Marek Łukomski pójdą za ciosem i w kolejnych minutach jeszcze bardziej potwierdzą swoją przewagę.

Od drugiej kwarty obraz gry zmienił diametralnie swój przebieg. To HydroTruck zaczął dominować i wielka w tym zasługa Duda Sanadze. Gruzin dzielił i rządził na boisku, będąc niemal nie do zatrzymania dla koszalińskiej defensywy. Rzucający radomian zapisał na swoim koncie 33 punkty, 4 asysty oraz 2 zbiórki, co rzecz jasna było jego najlepszym występem na polskich parkietach.

W AZS-ie bardzo dobre prezentował się niezmordowany Torey Thomas. Amerykanin po raz kolejny nie zszedł choćby na chwilę z boiska, zdobywając 20 punktów dla koszalinian. Akademicy dysponowali jednak bardzo wąską rotacją i to wydawało się główną przyczyną ich słabej postawy w drugiej połowie meczu. Trener Łukomski skorzystał zaledwie z siedmiu zawodników, przez co ciężko było wygrać mecz, który był na bardzo wysokiej intensywności.

Czytaj także: Tauras Jogela uratował Kinga Szczecin, a być może i fazę play-off[urlz=/koszykowka/811531/ebl-tauras-jogela-uratowal-kinga-szczecin-a-byc-moze-i-faze-play-off]
[/urlz]
HydroTruck bardzo dobrze bronił również w strefie podkoszowej. Koszalinianie mieli problem z przedostaniem się bliżej kosza, przez co większość akcji musieli kończyć rzutami z dystansu. Oddali ich więcej niż rzutów za dwa punkty - 34 za 3, przy 28 za 2, co jest zasługą dobrej defensywy gospodarzy.

Zwycięstwo nad AZS-em było dla radomian bardzo ważne, ponieważ pozwoliło im doskoczyć do swoich rywali w tabeli, ale przede wszystkim też oddalić sie od ostatniej drużyny na dystans dwóch zwycięstw. Taki handicap, zważywszy na to, ile kolejek pozostało do końca, może okazać się kluczowy w wywalczeniu utrzymania w Energa Basket Lidze.

HydroTruck Radom - AZS Koszalin 91:78 (16:27, 28:20, 17:10, 30:21)

HydroTruck: Sanadze 33, Lindbom 11, Piechowicz 11, Trotter 9, Neal 8, Mielczarek 7, Wall 7, Williams 3, Bogucki 2.

AZS: Thomas 20, Surmacz 17, Czujkowski 14, Bochno 10, Brandon 8, Fraser 6, Jarecki 3.

Czytaj także: [urlz=/koszykowka/811372/powrot-thomasa-davisa-uzdrowi-polpharme-kazdego-dnia-bede-silniejszy]Powrót Thomasa Davisa uzdrowi Polpharmę? "Każdego dnia będę silniejszy"

[/urlz]ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powrót Kubicy to niesamowita historia. Ktoś nagra o tym film