EBL: szaleństwo w Zielonej Górze. Zobacz końcówkę meczu (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Rob Lowery (niebieski strój), obok Markel Starks

Niesamowity rzut Roba Lowery'ego dał Polskiemu Cukrowi Toruń wyjazdową wygraną ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Zobacz, co działo się w końcówce spotkania w hali CRS.

Przy stanie 107:104 dla Polskiego Cukru Toruń rzutu wolnego nie trafił Karol Gruszecki. Z szybkim kontratakiem popędził Michał Sokołowski, który przymierzył zza linii, wyrównując wynik. I gdy wydawało się, że w Zielonej Górze obejrzymy dogrywkę, Rob Lowery zamienił się w magika.

Na sekundę przed końcową syreną Aaron Cel wyrzucił piłkę na pole Stelmetu Enei BC, a tę po jednym koźle wyrzucił przed siebie amerykański rozgrywający torunian. Piłka odbiła się od tablicy i wpadła do obręczy, w efekcie czego Polski Cukier wygrał w hali CRS 107:104.