Niewiarygodny rzut koszykarza Realu Madryt. Rudy Fernandez uciszył Ateny (wideo)

Choć Real Madryt niemal przez całe spotkanie przegrywał w starciu Euroligi z Panathinaikosem Ateny, to w ostatniej sekundzie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Triumf 74:73 zapewnił niewiarygodny rzut Rudy'ego Fernandeza.

Łukasz Witczyk
Rudy Fernandez Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Rudy Fernandez
Po pierwszej kwarcie Panathinaikos Ateny prowadził z Realem Madryt 32:14. Tak duża zaliczka stawiała Greków w komfortowej sytuacji. Hiszpański zespół systematycznie odrabiał straty, ale nie potrafił wyjść na prowadzenie. To zmieniło się w ostatniej sekundzie spotkania.

Gospodarze nie pozwalali rywalom na oddanie rzutu. Tuż przed końcową syreną Rudy Fernandez podjął próbę zdobycia trzech punktów. Z trudnej pozycji rzucił prosto do kosza. Hiszpan uciszył kibiców zgromadzonych w ateńskiej hali. "O mój Boże" - wykrzyczał komentator. Real wygrał 74:73, a radości drużyny z Madrytu nie było końca.

W tabeli Euroligi Real zajmuje trzecie miejsce. Zespół z Madrytu wygrał 22 z 29 meczów i ma już zapewnioną grę w dalszej fazie rozgrywek. Z kolei Panathinaikos nadal walczy o miejsce w czołowej ósemce. Grecki zespół sklasyfikowany jest na siódmej lokacie.

Czy Real Madryt wygra rozgrywki Euroligi?