ME U18K: plan minimum wykonany - Serbia ograna, Dywizja A utrzymana

Wielkie emocje i happy end. Reprezentacja Polski koszykarek do lat 18 pokonała Serbię 71:67 dzięki czemu utrzymała miejsce w Dywizji A. Biało-Czerwone w Sarajewie rozegrały kolejny już horror.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Polki na turnieju w Bośni lubią dostarczać emocji do samego końca. W fazie grupowej rozegrały dwie dogrywki, teraz o triumf drżały niemal do końcowej syreny.

W starciu z Serbkami przez większość czasu były na prowadzeniu, ale ich przewaga oscylowała wokół 3-4 punktów. Czwarta kwarta to już zmiana prowadzenia niemal akcja za akcją.

Minutę przed końcem był remis 67:67. Ważny rzut z półdystansu trafiła wtedy Julia Bazan, a swoje w końcu dołożyła defensywa. Triumf podopieczne Macieja Gordona mogły sobie zapewnić nieco szybciej, ale Bazan dwukrotnie spudłowała po jednym rzucie wolnym. Ostatecznie jednak Biało-Czerwone wygrały i do końca będą grać już bez presji.

Ponownie najskuteczniejszą koszykarką w naszej drużynie była Emilia Kośla, na koncie której pojawiło się 17 punktów. 15 dołożyła Magdalena Szymkiewicz, a 14 wspomniana już Bazan.

Polki w końcu nie przegrały walki na tablicach. Martwi kolejny raz mała liczba asyst - było ich w czwartek zaledwie 6. Serbki popełniły aż 25 strat, co w ostateczności kosztowało je porażkę.

Wygrana i utrzymanie nie oznacza, że turniej w Sarajewie dla Biało-Czerwonych dobiegł końca. Teraz czeka rywalizacja o miejsca 9-13, a najbliższym rywalem będzie zwycięzca z meczu Belgia - Litwa.

Serbia - Polska 67:71 (12:15, 18:19, 24:22, 13:15)