ME U16 kobiet: Finlandia zdecydowanie lepsza. Polki już bez marginesu błędu

Coraz trudniejsza sytuacja Polek w walce o utrzymanie miejsca w Dywizji A mistrzostw Europy do lat 16. We wtorek podopieczne Adama Kubaszczyka przegrały z reprezentacją Finlandii aż 40:63.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K Archiwum prywatne / Krzysztof Kaczmarczyk / Na zdjęciu: trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K
Pojedynek z Finlandią był pierwszą możliwością utrzymania miejsca w Dywizji A. Polki nie miały jednak szans - po raz kolejny największym problemem była gra w ataku.

Biało-Czerwone zaliczyły 23 procent skuteczności rzutów z gry mając fatalne 2/19 zza łuku. Dodały do tego 23 straty. Co więcej, zanotowały aż 23 zbiórki w ataku, a to wszystko przełożyło się na zdobycz zaledwie 40 punktów.

Pierwsza połowa nie była taka zła patrząc na wynik. Co prawda w pierwszych dziesięciu minutach nasze koszykarki zdobyły zaledwie 6 "oczek", ale rywalki nie były dużo lepsze.

Na przerwę Biało-Czerwone schodziły przegrywając 21:27 i ciągle miały nadzieję na sukces. Kolejna ćwiartka owe nadzieje jednak zniszczyła - nasze reprezentantki zdobyły zaledwie trzy punkty i było po meczu.

Zabrakło punktów liderek. Agata Makurat, która dzień wcześniej uzbierała 21 punktów, tym razem miała 0/7 z gry. Dokładnie taki sam wskaźnik miała Marta Masłowska, a Marta Sztąberska wykorzystała zaledwie 2 z 10 prób.

W kolejnym meczu Polki zmierzą się z przegranym z pary Węgry - Szwecja. Chcąc zachować miejsce w Dywizji A, ekipa Kubaszczyka musi wygrać oba swoje ostatnie pojedynki w Skopje.

Finlandia - Polska 63:40 (10:6, 17:15, 16:3, 20:16)

Punkty dla Polski: Małgorzata Pawlak 11, Maja Kozłowska 8, Emily Kalenik 5, Marta Sztąberska 4, Julita Michniewicz 3, Wiktoria Jastrzębska 3, Anna Przyszłak 3, Martyna Kurkowiak 2, Marta Masłowska 1, Agata Makurat 0, Malina Piasecka 0, Michalina Walczak 0.

Wierzysz w utrzymanie Polek w Dywizji A?