Sparingi. GTK Gliwice ograło Śląsk Wrocław, udany powrót Paytona Hensona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: Duke Mondy z piłką

Drugi dzień i drugie zwycięstwo z rzędu. Koszykarze GTK Gliwice w sobotę okazali się lepsi od beniaminka Energa Basket Ligi, drużyny Śląska Wrocław. Podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali 75:70.

To były dwa pracowite dni dla GTK - w piątek gliwiczanie pokonali 109:101 MKS Dąbrowa Górnicza, a w sobotę Śląsk.

Tym razem było zdecydowanie więcej defensywy - bohaterem gliwiczan był z kolei Payton Henson, który w piątek jeszcze nie grał z powodu bólu w ręce. Kilkanaście godzin później zaliczył 17 "oczek" trafiając m.in. 4 z 8 rzutów z dystansu.

Podopieczni Pawła Turkiewicza znakomicie weszli w mecz. To pierwsza połowa w głównej mierze zadecydowała o końcowy zwycięstwie. W pierwszej kwarcie GTK zaliczyło serię 13:0 i rozpoczęło "ucieczkę".

Po zmianie stron gliwiczanie prowadzili nawet 53:32, żeby za chwilę dać rywalom wygrać fragment 20:1 i na decydującą część wrocławianie wychodzili przegrywając już różnicą zaledwie dwóch "oczek".

W decydujących minutach GTK mogło liczyć na swojego rozgrywającego Duke'a Mondy'ego. Ten ponownie dobrze kontrolował tempo gry, sam potrafił zdobywać punkty i gospodarze mogli cieszyć się z sukcesu.

Najskuteczniejszymi graczami Śląska byli Claytona Custera i Aleksander Dziewa, którzy zdobyli po 16 punktów. Trzy mniej uzbierali Mathieu Wojciechowski i Torin Dorn.

[b]GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław 75:70 (27:16, 20:14, 7:22, 21:18)