Sparingi. MKS lepszy od Arged BM Slam Stali, Dominic Artis ponownie solidny i skuteczny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Dominic Artis

W meczach kontrolnych trudno mówić o niespodziankach, ale... MKS Dąbrowa Górnicza na wyjeździe pokonał Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:73. Gospodarze wystąpili w niepełnym składzie, a wśród gości brylował Dominic Artis.

MKS nieźle zagrał w defensywie, dołożył do tego dobrą egzekucję - szczególnie na dystansie - i to wszystko przełożyło się na triumf.

Dąbrowianie, którzy trzy dni wcześniej stracili aż 109 punktów w starciu z GTK Gliwice, tym razem zdecydowanie postawili się rywalom - "Stalówka" do przerwy zdobyła zaledwie 31 punktów.

Podopieczni Michała Dukowicza pierwsze dwie kwarty mieli znakomite. Dobrze grą kierował Dominic Artis (ostatecznie 19 punktów, 6 asyst i 3 przechwyty), a "silni skrzydłowi" dzielnie walczyli z centrami Arged BM Slam Stali.

MKS ponownie przegrał "deskę", ale wymusił 17 strat ostrowian i pozwolił rywalom na zaledwie 25 procent skuteczności na dystansie. Ekipa Jacka Winnickiego nie tylko nie była w stanie się zbliżyć, ale w czwartej kwarcie przegrywała już różnicą nawet 25 punktów (55:80).

Arged BM Slam Stal wystąpiła bez przechodzącego rehabilitację Jay'a Threatta. Nieźle wypadł Paulius Dambrauskas - były gracz ekipy z Dąbrowy Górniczej uzbierał 13 punktów, 4 asysty i 3 zbiórki.

Wśród triumfatorów oprócz Artisa nieźle wypadł Bryce Douvier (18 punktów i 5 zbiórek), a coraz więcej drużynie daje Tavarius Shine - swój drugi mecz w barwach MKS-u zakończył mając najwyższy w drużynie wskaźnik +/- (15).

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 73:84 (19:24, 12:27, 22:21, 20:12)

Arged BM Slam Stal: Paulius Dambrauskas 13, Yancy Gates 13, Przemysław Żołnierewicz 13, Jakub Garbacz 9, Nikola Jevtović 8, Szymon Ryżek 7, Jarosław Mokros 5, Daniel Szymkiewicz 3, Grzegorz Surmacz 2. MKS: Dominik Artis 19, Bryce Douvier 18, Filip Put 15, Tavarius Shine 11, Robert Johnson 10, Jakub Kobel 6, Iwan Wasyl 3, Marek Piechowicz 2, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0.

Czy Arged BM Slam Stal ponownie będzie walczyć o medale w EBL?