BCL. Polski Cukier daleko od Ligi Mistrzów, torunianie bez obrony w Finlandii

Polski Cukier Toruń leciał do Finlandii zrobić pierwszy krok w kierunku Basketball Champions League. Wyniku dobrego przywieźć się jednak nie udało, bo Karhu Basket wygrało 93:82.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sebastian Machowski Facebook / Materiały prasowe / Na zdjęciu: Sebastian Machowski
Finowie zagrali odważnie, a Twarde Pierniki zapomniały "zabrać na mecz" defensywy. Efekt? W rewanżu będzie co odrabiać.

Gospodarze zagrali bez kompleksu i byli zespołem zdecydowanie lepszym od wicemistrza Polski. Torunianie fatalnie grali w defensywie i to bez dwóch zdań był największy problem trenera Sebastiana Machowskiego.

Już przed przerwą mistrzowie Finlandii trafili aż osiem "trójek", na co potrzebowali zaledwie 13 rzutów. Twarde Pierniki czasami zupełnie nie wiedziały co mają zrobić w obronie.

Lepiej wyglądało to po przerwie... ale tylko na chwilę. Gracze Karhu przez pierwsze pięć minut drugiej połowy zdobyli zaledwie dwa punkty. Torunianie zdołali się zbliżyć, nie do zatrzymania był Chris Wright, ale nie byli w stanie złamać rywala.

Gospodarze tego meczu za każdym razem jednak w sytuacji kryzysowej odpowiadali rzutami zza łuku - w całym meczu trafili ich 15, grając na 56 procentach skuteczności w tym elemencie.

Twarde Pierniki w rewanżu muszą odrobić 11 "oczek". Żeby tak się stało na pewno potrzebują zdecydowanie lepszej defensywy i... Kyle'a Weavera, który co prawda grał (19 minut), ale był jakby zupełnie nieobecny.

25 punktów Wrighta, 18 "oczek" i cztery "trójki" Aarona Cela czy double-double Alade Aminu - to na pewno pozytywne strony. Wstrzelić się w fińskie kosze nie mógł z kolei Damian Kulig, który miał 2/10 z gry.

Warto dodać, że Polski Cukier wystąpił osłabiony brakiem kontuzjowanych Bartosza Diduszko i Karola Gruszeckiego, a to bardzo utrudniało rotację trenerowi Machowskiemu.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w niedzielę 29 września w Toruniu. Początek o godzinie 19:00.

Karhu Basket - Polski Cukier Toruń 93:82 (25:16, 29:25, 14:20, 25:21)

Karhu: Samme Givens 20, Camreon Jones 17, Alex Thompson 16, Okko Jarvi 11, Bojan Sarcević 10, Antti Niskanen 9, Mikael Laihonen 5, Evn Yates 5, Juan Davis 0, Eero Innamaa 0.

Polski Cukier: Chris Wright 25, Aaron Cel 18, Keith Hornsby 11, Jakub Schenk 10, Alade Aminu 10 (11 zb), Damian Kulig 5, Kyle Weaver 3, Aleksander Perka 0, Mikołaj Ratajczak 0.

Czy Polski Cukier Toruń zdoła odrobić straty i awansować do fazy pucharowej BCL?